Ви тут
Головна > Світ > Як доглядати за орхідеями

Як доглядати за орхідеями

Квітка орхідеї схожа на справжній витвір мистецтва. Вона така гарна, що деякі країни використовують її як свій національний символ (наприклад, Венесуела, Гонконг). Орхідея − це тропічна рослина, багато з її видів можна знайти в тропіках, квіти ростуть на стовбурах і гілках дерев.  З давніх-давен люди захоплювалися орхідеями, колекціонували та милувалися ними. Орхідеї коштують дорого, але ці квіти подарують вам безцінну насолоду. Ми вирішили розповісти вам, як доглядати за орхідеями.

Що ж гарні,чудові, різнокольорові! Та як зберегти їхню красу? Золоте правило правильного вирощування орхідей − це створити природні для нихумови. У природі більшість орхідей є епіфітами, це значить, що вони ростуть та розвиваються на інших об’єктах, чіпляються до кори або навіть до каменя.

Багато орхідей, які купуються у магазинах, зберігаються в пластикових горщиках і коріння у них покрите вологим мохом. Це порушує правила вдалого вирощування орхідей. Повітря навколо коренів не рухається, плюс до того, корінню не дають повністю просохнути. Тому, рослина не в змозі  дихати і не виключений факт загнивання коренів. Корені у орхідей призначені для того, щоб швидко вбирати вологу та дихати, але не для висмоктування поживних речовин із ґрунту.

Як пересадити орхідею? Перше, що ви зобов’язані  зробити з будь-якою купленою в магазині орхідеєю − це насолодитися її красою. Не пересаджуйте квітучу рослину. 

Тільки після того як квітка перецвіла, варто її пересаджувати. Орхідею  потрібно пересаджувати в спеціальний для неї горщик і суміш. Горщики для тропічної красуні повинні мати широкі отвори у підставці, через які збігає вода з горщика. А, так званий, ґрунт складається з: соснової кори, деревного вугілля і навіть пінопласту.


Догляд за орхідеями дуже простий.Протягом теплих місяців, добре підливайте їх щотижня. Нехай вода намочить коріння (це дасть більше вологості). До того ж квітці не завдасть шкоди, якщо ви віднесете її до крану і по-справжньому промочите коріння. Не хвилюйтеся, цим ви не вб’єте рослинку, якщо, звісно, після цього дасте корінню просохнути. Протягом зростання, підкормлюйте корені розчинним добривом.

А взимку потурбуйтеся, щоб рослина була в теплі та поливайте її раз на місяць. Сприскуйте квітку, та не вносьте добрива.

Якщо ви помітили, що листя пожовтіло та зморщилося, квітка перестала цвісти, знайдіть для рослини інше місце, притаманне для її розвитку. Коли орхідея оцінить сприятливе місце, вона буде випускати нові корінчики, листочки та згодом подякує вам та подарує прекрасні квіти.

Насолоджуйтеся цим дарунком природи та не забувайте піклуватися про її красу!

Підготувала Лара Лук’янюк

Top