Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як допомогти при вогнепальному пораненню у груди

Як допомогти при вогнепальному пораненню у груди

poranennijaПри вогнепальному пораненні у груди вирішальною є безпомилковість дій у перші хвилини, адже при руйнації артерії смерть наступає за лічені хвилини. Чи застрягла у тілі куля, дріб від рушниці тощо, досліджуватиме лікар-фахівець, а до його прибуття слід негайно, усіма підручними способами зупинити кровотечу, спосіб джгутування якої залежить від її типу, артеріального чи венозного, а також місця поранення.

Якщо мова йде про поранення в плече і артеріальну кровотечу (інтенсивна яскраво-червона кров, з рани б´є фонтаном), то гнітюча пов´язка або джгут накладається вище рани. Відповідно, венозна кровотеча (темна густа кров) зупиняється нижче місця поранення, однак бажано ще накласти здавлюючу пов´язку.

Обов´язково на папірці чи ще чомусь з підручного треба зазначити час накладання джгута, оскільки туге передавлювання дозволено не більш як на одну-дві години.

При наданні першої допомоги при вогнепальному пораненні перев´язувальний матеріал можна замінити носовичками, частинами одягу з натуральних тканин. Якщо мова йде про сильну крововтрату і є можливість нашвидко придбати у аптеці кровозамінюючі розчини, то слід їх негайно ввести 1354031552постраждалому.

Не можна виключати пошкодження кісток, тому не треба дозволяти пораненому рухатись і давати йому пити, адже ще не відомо, які органи є пошкодженими.

Якщо є ризик потрапляння у плевральний простір повітря, постраждалого саджають у напівсидяче положення, а герметична пов‘язка накладається за допомогою целофану, клейонки, марлі, обмащеної борною маззю або вазеліном, тощо.

Допускається затискання рани долонею. Важче надати допомогу при пораненні у ділянці серця, яке визначається швидким погіршенням стану, втратою свідомості і землистим кольором обличчя. У таких випадках під силу спинити кровотечу пов´язкою і прискорити приїзд лікаря.

У всіх випадках вогнепального поранення в груди самостійне транспортування постраждалого небажане, однак якщо немає іншої можливості отримати професійну допомогу, перевозити немічного слід дуже щадно.

Top