Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як ефективно працювати вдома. 5 порад фрілансеру

Як ефективно працювати вдома. 5 порад фрілансеру

frilancerРобота фрілансера тільки на перший погляд можна здатися суцільним раєм, оскільки не вимагає постійного перебування в офісі і не потребує жорсткого розпорядку дня. Насправді, працюючи вдома, а так найчастіше відбувається, людина постійно наражається на ризик дезорганізуватись і піддатись спокусі побити байдики а це, у свою чергу, загрожує затягуванням термінів здачі замовлення, плямами на репутації.

Водночас нестримний ентузіазм може зашкодити особистому життю. Психологи рекомендують фрілансерам чітко планувати свій розпорядок роботи в домашніх умовах і розмежовувати робоче місце і зону відпочинку, а для ефективного процесу праці радять наступне:

1. Розпорядок дня

Щоб ефективно працювати удома, встановіть розпорядок робочого дня і ревно дотримуйтеся його, навіть якщо доба видалась нелегкою, однак від моменту пробудження до виконання робочих обов´язків має пройти достатньо часу для сніданку, ранкового туалету і фізичних вправ.

Запорукою успішних результатів будь-якого робочого процесу, в офісі чи вдома, є планування обов´язків

Домашній фріланс буде успішнішим, якщо діяти так, наче між спальним місцем і місцем роботи пролягла велика відстань, а не міжкімнатна стіна. Це ж саме стосується обіду та вечері, у разі, якщо робочий процес перенесено у другу половину дня, адже досвідчені фрілансери давно зрозуміли, що свій робочий день краще планувати, не порушуючи біоритмів організму.

2. Робоче місце

Щоб активізувати себе до роботи дня в домашніх умовах, робочий простір має бути упорядкованим, наче у офісі або на виробництві. Працювати зручніше у спеціально відведеній для цих цілей кімнаті. Приміщення має бути затишне, добре освітлене, обладнане зручними меблями, потрібною оргтехнікою і позбавлене зайвих відволікаючих від робочого процесу атрибутів і приладів. А от відмовлятись під час роботи від аудіосупроводу не обов´язково, адже неголосна і ненав´язлива музика здатна створити потрібне налаштування і пробудити натхнення.freelance-business

3. Планування робочого процесу

Запорукою успішних результатів будь-якого робочого процесу, в офісі чи вдома, є планування обов´язків. Список справ на поточний день можна складати вранці, а укладати перспективний план варто одразу по отриманню замовлення або на початку робочого тижня. Списків поточних питань може бути не один, а декілька. Залежно від пріоритетів завдань, їх можна розділити на термінові, другорядні і необов´язкові.

Слід розуміти, що навіть за умови громіздкого переліку термінових справ, рамки робочого часу мають бути строго розмежовані, інакше робота заполонить увесь життєвий простір і вам бракуватиме часу на хатні обов´язки, спілкування з рідними, дозвілля на свіжому повітрі та інші важливі справи.

4. Перепочинок і уникнення перевтоми

Перевагою фрілансера є вільний розпорядок і самостійна організація робочого процесу, однак навіть вдома не рекомендовано виходити за рамки 8-ми годин робочого дня і позбавляти себе перерви. Графік перепочинку може бути довільним, однак якщо мова йде про розумову працю, роботу із комп´ютером, то 10-15 хвилин перерви щогодини дозволять збільшити продуктивність праці і підвищити якість результату.

Слід пам´ятати, що виснаження користі не принесе, натомість з’явиться тривожність і зникне здоровий сон, а від самообману і довгих тайм-аутів врятує підрахунок заробленого і калькуляція годин простою. Завершення «домашнього» робочого дня має бути не менш рішучим, аніж замикання дверей офісу. Це дозволить не засиджуватись допізна над справами, яким можна присвятити наступну добу.

5. Допомога у самоорганізації

Робота в домашніх умовах може залежати не тільки від жорсткої самоорганізації, а й від розпорядку дня та звичок близьких. Щоб домочадці волею чи неволею не «зривати термінів», можна підлаштуватись під їх потреби чи переконати ходити навшпиньки, допоки горить робота, але доцільніше буде провести з ними роз´яснювальну бесіду і окреслити межу.

Приміром, зачинені двері у кімнату можуть мовчазно сигналізувати про те, що робочий процес у розпалі, а беруші допоможуть сконцентруватись, якщо в домі діти. Щоб зайвий раз не відволікатись від справ, у зоні витягнутої руки завжди мають перебувати блокнот і олівець для нотаток і фіксації ідей, вода, телефон, що приймає дзвінки виключно від важливих абонентів. Ці нехитрі правила допоможуть краще організувати робочий процес в домашніх умовах і підвищити якість виконаних завдань що, у підсумку, позитивно позначиться на вмісті гаманця. Додатково до домашнього фрілансу мотивуватимуть заняття улюбленою справою і осіння мряка за вікном при відсутності потреби виходити на вулицю.

Top