Ви тут
Головна > Техно > Як інтернет впливає на життя людини?

Як інтернет впливає на життя людини?

netІнтернет або всесвітня павутина – це те, без чого не уявляє життя сучасна людина. Відкрили інтернет американці у 1969 році під час холодної війни. Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки створило Бюро Передових Досліджень ARPA (Advanced Research Projects Agency).

Це бюро розробило комунікаційну мережу, яка не страждала б в результаті військових дій, а саме  – щоб можна було б отримувати повідомлення навіть у випадку руйнування частини мережі. Дана мережа була створена під назвою ARPANET, а перший сервер встановили в Каліфорнійському університеті в Лос-Анжелесі. Через два роки з’явилась перша програма для відправки електронної пошти по мережі.

Подальший розвиток мережа ARPANET здобула у восьмидесяті роки. У 1983 році була розділена на дві системи, названі ARPANET i MILNET. Мережа MILNET призначалась для виконання військових завдань, а ARPANET – цивільних. Пізніше їх об’єднали і стали називати Інтернет.

Одночасно почали створювати й інші глобальні мережі такі як BITNET та CSNET. Спочатку це були абсолютно незалежні і незв’язані мережі, але через деякий час їх підключили до Інтернету з ціллю полегшити обмін інформацією. Через рік розробили систему доменних імен. В 1986 році Національний Науковий Фонд США зробив висновок, що всі існуючі мережі мають безліч недоліків, тож необхідно створити нову глобальну мережу, яка зв’язувала б суперкомп’ютери, що знаходяться в різних частинах країни. Таку мережу створили і дали назву NSFNET, незабаром вона стала головною магістраллю Інтернету.

Статусу ”міжнародний” Інтернет здобув, коли до мережі було підключено організації з Норвегії та Великобританії через трансатлантичний телефонний кабель. З тих часів значення Інтернету змінилося, як і його масштаби. Нині це не військова таємниця і ним користується весь світ.

Найчастіше люди використовують інтернет для швидкого спілкування один з одним. Наприклад, електронна пошта дає змогу швидкого обміну листами і майже не залежить від відстані між абонентами. Ще досить популярними є соціальні мережі, такі як Facebook, Вконтакте,Однокласники та інші. В такий спосіб ви завжди можете поспілкуватися з ким захочете, або навіть побачити. Напевно всі знають переваги Skype. Люди з різних куточків світу можуть спілкуватися так неначе знаходяться один навпроти одного.

На сьогоднішній день ми навчилися не лише спілкуватися через всесвітню павутину, а й купувати, продавати та деяким навіть вдається закохуватись. Переваг в Інтернету безперечно багато, але є й недоліки. Лікарі вже ведуть розмови про залежність від нього і, відповідно, шкоду.

Фіксували випадки самогубств людей із слабкою психікою через награне кохання на сайтах знайомств або через он-лайн ігри. Тому? на мою думку, кожному хто відвідує всесвітню павутину потрібно знати елементарні правила безпеки:

1. Не залишайте особистих даних та даних своїх родичів. Така інформація може потрапити в руки злочинців та використана не на вашу користь.

2. Будьте обережні на сайтах знайомств. Не звертайте багато уваги на фото незнайомців чи незнайомок. Це може бути фото його/її друга/подруги чи просто будь яке з Інтернету.

3. Заходьте до мережі тоді, коли знаєте, що конкретно будете робити. Це зекономить і час, і гроші, і не виникне залежності.

Загалом, в яких лише цілях ви б не використовували всесвітню мережу Інтернет, робіть це з розумом.

Підготувала Анастасія Мілещенко

Top