Ви тут
Головна > Світ > Як класична музика впливає на мозок людини

Як класична музика впливає на мозок людини

organСеред кількох сотень існуючих напрямків музики, які об´єднані у різного типу групи й поділяються на численні жанри і піджанри, тільки класична музика здатна чудодійно впливати на самопочуття і здоров`я, зокрема, душевний стан, широких верств населення по цілому світу.

Чому класична музика є цілющою?

Такий вплив класичної музики пояснюється тим, що саме класична музика, маючи ритмічну структуру з невеликим діапазоном коливань, впливає на кору головного мозку і вводить його у стан альфа-хвиль, які генеруються під час спокою та піднесеного настрою.

Цікаво, що рок-аранжування класичних мелодій, яке популяризує академічну музику, через ритмічне чергування повторів втрачає оздоровчі властивості і позитивний вплив класики мелодій на людський мозок. Якщо ж класичну музику не прослуховувати, а виконувати на музичному інструменті, то вона матиме набагато більше точок дотику на свідомість людини, покращуючи її загальний психоемоційний стан.

Як класична музика впливає на школярів?

Численні дослідження довели, що серед школярів, які більше 4 років грають на музичних інструментах, 83% є успішними у навчанні. Це пояснюється тим, що займаючись за академічною програмою школи мистецтв, дитина вслухається у класичну музику, відтворює її на музичному інструменті, отже її мозок частіше перебуває у стані альфа-хвиль, у якому, зокрема, і підвищується здатність до навчання, краще розвиваються процеси мислення, пам’яті, уваги.klasychna-myzuka

Гармонізує розвиток обох півкуль мозку і активна діяльність обох рук одночасно, а гра на музичних інструментах зумовлює активність і синхронізацію верхніх кінцівок.

Також можна стверджувати, що виконання класичної музики, а особливо творів композиторів, написаних у швидкому темпі (етюди, фуги тощо) розвиває в дитини дрібну моторику рук що, у підсумку, сприяє і розвитку мовлення, так як ці два відповідальні центри мозку знаходяться поруч. Приблизно на чверть покращується якість домашнього завдання, яке дитина виконує у супроводі класичної музики.

Яка класика є “найкориснішою”?

Як вже зазначалось, прослуховування класичної музики покращує психоемоційний стан людини, водночас, досліджуючи вплив того чи іншого твору на мозок людини, експерти визначились із фаворитами серед композиторів-класиків. Низький рівень тривожності спостерігається в тих людей, які обирають для прослуховування опуси В.А. Моцарта і, навпаки, рівень тривожності підвищується, якщо прослуховувати твори А. Вівальді.

Що лікує музична терапія?

Психологи виокремили цілий напрям діяльності, де прописують той чи інший жанр музики для лікування захворювань душі і тіла також. Так, прихильники музикотерапії кажуть, що звучання фортепіано допомагає зцілювати хвороби нирок, щитовидної залози, а прослуховування гри на кларнеті , гобої, сопілці допомагає позбутись недугів печінки.

Звучання органу, бажано, у живому виконанні, упорядковує мозкові процеси і сприяє позбавленню від захворювань хребта, а вирівняти серцевий ритм допоможе барабанний дріб.

Позитивний вплив музики світила науки відзначили і у тому, що не стосується функціонування людського організму. Приміром, німецькі фермери у ХХ столітті почали ціленаправлено програвати музику Моцарта для корів, аби підвищити удої молока. А в Японії помітили, що коли симфонії Моцарта звучать у пекарні, то дріжджове тісто піднімається в 10 разів швидше.

Top