Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як кофеїн вливає на організм

Як кофеїн вливає на організм

caffeine_rushШкідливим впливом надмірної кількості кофеїну звично застерігати кавоманів, однак присікатись тільки до них не надто чесно, оскільки складова кофеїну присутня у багатьох напоях та продуктах харчування − чай, какао, кока-кола, шоколад, деякі ліки тощо, то ж попереджати про вплив кофеїну на серцево-судину і нервову систему варто ледь не кожного другого.

Прихильникам кави без кофеїну слід знати, що й цей різновид напою також містить натуральний алкалоїд, а значить, людина, віддаючи перевагу каві без кофеїну, все одно відчуватиме його вплив.

Кофеїн посилює і регулює процеси збудження в корі головного мозку. У розумній кількості він здатен в міру посилити позитивні умовні рефлекси і підвищити рухову активність, зменшити прояви втоми і сонливості. Одначе перебір з кофеїном призведе до виснаження нервових клітин. До того ж, ефект від кофеїну не тривалий у часі.

Після того, як стався викид енергії, самопочуття погіршується, а втома накопичується швидше, тому людині властиво тягнутися за ще однією порцією кави-чаю, енергетичного напою тощо. Це, у свою чергу, виснажує резерви нейромедіаторів, через що найближчим часом може проявлятись вегето-судинна дистонія, порушення сну і депресія.

Кавоманам і решті слід знати, що кофеїн послаблює дію снодійних засобів, але збуджує дихальний та судиноруховий центри. Під впливом кофеїну в людини посилюється серцева діяльність, інтенсивнішим стає скорочення міокарда.

Неконтрольване вживання кофеїну здатне погіршити стан зубів та призвести до крихкості кісток, відізватись хронічними болями в спині і шиї, оскільки надлишок вживання природного алкалоїду може зменшити запаси кальцію в організмі.

harmful-caffeine-effectsЧи варто відмовлятись від філіжанки-другої кави чи плитки шоколаду − питання суто індивідуальне, оскільки навіть отрута у маленькій кількості слугує за ліки. До слова, окрім фармації, кофеїн нашироко використовується у косметиці для тіла, а віднедавна і предмети одягу можуть містити кофеїн у своєму складі.

Приміром, не так давно вчені винайшли колготки, що просочені кофеїном. Вдягаючи їх, мовляв, можна зменшити окружність стегон, позбавитись від целюліту, поліпшити еластичність шкіри. Вчені довели, що активні компоненти кофеїну під впливом температури тіла стимулюють метаболізм, допомагають спалювати жири і ущільнюють тканину ніг.

Підготувала Олеся Товт

Top