Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як корисно провести час на канікулах?

Як корисно провести час на канікулах?

kanikyluВсі з нетерпінням чекають літа. Особливо школярі, для яких ця пора року найважливіша, тому що не потрібно рано просинатися, збиратися в школу, робити домашнє завдання. Нарешті можна просто гуляти, розважатися і ні про що не хвилюватися цілих три місяці. Але ці три місяці також не можна проводити лежачи на дивані чи сидячи за комп’ютером. Літом, звичайно, треба відпочивати, але цей відпочинок повинен бути корисним. То як же провести час на канікулах із користю?

Складаємо план

По-перше, потрібно розпланувати, що ви будете робити  кожен із трьох місяців. Наприклад, в червні ви поїдете на відпочинок на море. Може, вам більше подобається підніматися на вершини гір чи відпочинок серед живої природи в розбитому в лісі таборі. Тобто перший місяць – «забути про все».

Розмаїття таборів

В липні можна відправитися в табір. Зараз багатий вибір таборів: з вивченням іноземних мов, з літературним, біологічним ухилом. Є табори, в яких дітей навчають навіть, як керувати власним бізнесом. Також такі «дитячі республіки» корисні тим, що у них дотримуються режиму дня та правильного харчування. Школярі мають змогу спілкуватися з однолітками, розважатися і додатково робити щось корисне для себе.

Не забуваємо про селоlito

Третій місяць можна провести на дачі або в селі в улюбленої бабусі. Свіже повітря, жива природа, відсутність комп’ютерів (погодьтеся, що нашим бабусям вони геть не потрібні) – не менш корисний відпочинок. Школяра потрібно залучати до праці. Звичайно, на городі цілий день йому не під силу пробути, але виконати якесь маленьке доручення він може. Наприклад, посапати грядку, напоїти когось чи щось прибрати. Але, не забувайте і про те, що можна піти на рибалку чи організувати похід по збору лікарських трав, чи робити годівнички на зиму. Варіантів безліч.

Корисне проведення часу в місті

Якщо виїхати з міста немає можливості, то не потрібно хвилюватися. В місті також можна корисно провести канікули. Влаштуйте пікнік на природі, походіть по музеям та пам’яткам вашого міста (впевнена, що навряд чи у вас був час на це протягом навчального року). Можна зробити такий собі повторювальний курс, щоб не забувати знання, отримані протягом  дев’яти місяців.

Старшокласник може влаштуватися на роботу роздавати листівки чи розклеювати оголошення. Так він зможе заробляти на свої витрати.

Занять на літо можна придумати безліч. Головне, щоб було бажання, навіть «не виходячи з дому», можна організувати такий відпочинок, якого вистачить потім на цілий рік плідної роботи та навчання.

Підготувала Аліна Онищук

Top