Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як магнітні бурі впливають на самопочуття?

Як магнітні бурі впливають на самопочуття?

meteozalegnistМагнітні бурі, що супроводжують сонячну активність і тривають від кількох годин до кількох діб, впливають на великий пласт діяльності людини, зокрема, на системи зв’язку, навігації, енергосистеми та решту.

Величезна кількість протонів і електронів, що у результаті спалахів на Сонці викидається у космічний простір, рухається зі швидкістю 400–1000 км/с, а сягнувши земної атмосфери, вступає у взаємодію із магнітним полем Землі.

Наслідком цього процесу можуть стати як порушення у роботі космічних апаратів, радіозв’язку, навігаційно-супутникових систем GPS, так і збій в організмі людини. Під час магнітних бур навіть здорова людина почуває себе не дуже добре, а що вже казати про гіпертоніків, чутливих до погодних умов, людей із хронічними захворюваннями? Вони можуть стати жертвами навіть невеликої за потужністю геомагнітної бурі.

Вчені не відкидають гіпотезу про те, що саме під час сонячних бур стається приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів. Світила науки пояснюють погіршення самопочуття людей під час сонячних бур уповільненням капілярного кровообігу і кисневим голодуванням тканин, яке помічено при коливаннях магнітного поля.

Різкі перепади артеріального тиску, посилене серцебиття й напади мігрені в людей також можна пояснити підвищеною активністю на Сонці. Навіть найстійкіші до метеозмін особи у дні магнітних бур помічають погіршення настрою, роздратування, подекуди спалахи агресії, що можна пояснити виділенням в корі надниркових залоз надлишку кортизолу, який ще називають гормоном стресу.magnitni-buri

Негативний вплив магнітних бур, за різними даними, відчувають від 50 % до 75% населення Землі, при чому найчутливіші особи почуваються зле ще за кілька днів до магнітної бурі, у той період, коли спалахи енергії тривають безпосередньо на Сонці.

Водночас, зафіксовано випадки погіршується самопочуття не тільки у пік магнітної бурі, а й через кілька діб опісля завершення збурення магнітного поля планети. Особам, чутливим до магнітних бур, фахівці рекомендують зменшити фізичну активність, перенести важливі справи на більш сприятливий період, а небезпеку перечекати у спокої.

А застрахувати себе від метеозалежності можна, позбувшись шкідливих звичок, займаючись спортом, збільшивши час перебування на свіжому повітрі і вдаючись до духовних практик.

Деякі вчені схильні вважати, що сонячна активність і магнітні бурі як її наслідок мають вплив на частоту нещасних випадків і травматизму на транспорті та у виробництві. І на останок − варто застерегти, що фахівці Американського управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) передрікають у найближчі три роки низку потужних магнітних бур і вказують, що вони можуть призвести не тільки до погіршення самопочуття людей на планеті, а й загрожують виникненням техногенних аварій, а саме – виведенням з ладу мобільного зв’язку, збоями в роботі комп’ютерів, банківської системи тощо.

Top