Ви тут
Головна > Світ > Як навчитись розуміти математику?

Як навчитись розуміти математику?

matematikaАлгебра, геометрія, вища математика… Декого ці слова змушують нервово гризти нігті та хапатися за голову. Так, математика дійсно вимагає серйозного підходу та старання, і не тільки здібність.

Саме постійна праця та цікаві вправи перетворять математику на суцільне задоволення з цікавими задачами та прикладами. І не обов’язково без розуміння суті заучувати формули та зазубрювати теореми з аксіомами, вони самі “відкладуться” у вашій голові за допомогою спеціальних вправ на основі математичної логіки.

Чому не всі розуміють математику?

Для школярів та студентів з гуманітарним напрямком вивчення математики може перетворитися на суцільний жах. Це виникає через відсутність розуміння всієї сутності математичний законів. Що ж тоді роботи? Як осягнути всі таємниці математичного світу коли все бажання вивчати цю науку відпали?

Перші кроки для розуміння математики

Щоб навчитися розуміти математику, потрібно почати вивчати цю науку заново. Так, потрібно вивчити всі формули і початкові закони знову, з розумінням та вмінням пояснити власними словами. Таким чином, ви матимете гарне математичне підґрунтя, яке допоможе при подальшому вивченню та поглибленню у світ математики. Обов’язково запитуйте у викладачів чи вчителів, що вам не ясно, адже зволікання з не зрозумілим матеріалом як сніжна кулька, що котиться по снігу, набираючи все більше снігу на себе, може призвести до поганих наслідків.matematyka

Вчимося розуміти способи вирішення математичних задач

Не менш важливим в опануванні математики є і способи вирішування математичних задач. Вони бувають різними: від супротивного, від протилежного, за допомогою індукції… Але ви не зможете ними користуватись, якщо не зрозумієте суті методу. Саме тому вам необхідно спочатку ознайомитись з основними методами, зрозуміти їх, освоїти та навчитись використовувати. Для цього потрібно проглядати вже готові задачі, подані в підручниках, та логічно в них розібратись.

Щоб навчитися розуміти математику, намагайтеся знаходити рішення задачі власним шляхом, а не за шаблоном. Адже кожна задача потребує свого підходу і рішення. Навіть Евклід, засновник геометрії, казав, що математика не має царських шляхів. Це означає, що для того, щоб розв’язувати задачі та осягнути світ математики, потрібно мати тільки розум, і ні чого більше. А розв’язувати задачі можна і за допомогою початкових формул та логічних міркувань.

Наприклад, не обов’язково підносити до квадрату двозначне число з 5 на кінці, потрібно лише скористатись спеціально виведеною формулою. Наприклад число 65. Спочатку додаємо першу цифру з одиницею, а потім ту першу цифру множимо на отримане число: 6*(6+1)=42. Отже, ми отримали 42, до якого потрібно підставити 25, і вуаля − 4225, а це 65 в квадраті!

Звісно, саме вивчення математики потребує не тільки ваших зусиль, а й консультацій спеціалістів. В такому випадку, ви можете скористатись допомогою репетитора чи онлайн-допомоги, яку надають талановиті математики через програми-месенджери.

Тож, все у ваших руках! Не забувайте про це і йдіть до своєї мети!

Top