Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як навчитися не переїдати

Як навчитися не переїдати

1401981956-756172-25099Переїдання є проблемою багатьох. Часто ми просто звикаємо з дитинства, що потрібно з’їсти всю тарілку каші, адже в іншому разі гуляти не підеш. Причиною переїдання також можуть стати стреси та психологічні проблеми. Тут краще звернутися до психолога, який допоможе зрозуміти їхню сутність.

Також ми можемо почати переїдати, навіть цього не помітивши. Наприклад, як любо погомоніти з колегами за чаєм. Який же чай без шоколаду чи печива? Прийшовши в гості до подруги, ви помітили, що для такої події вона спекла смачний пиріг. Відмовлятися, звичайно ж, гріх, а про те, що ви щойно гарно повечеряли, можна забути.

Переїдання – річ неприємна. А ще не приємніше те, що ми дуже часто цього не помічаємо. Цікава річ: наш шлунок може розтягуватися з об’єму 0, 5 л (пустий) до 1 л та навіть 4 л. Чим більше їжі ми споживаємо, тим більше він розтягується. Важливо є те, що перетравлення їжі залежить від розмірів порції та калорійності. А тепер згадаймо, як часто ті люди, що люблять переїдати, вживають різні булочки, солодощі, чипси та інші шкідливі продукти. Ось це й спричиняє розтягнення шлунку, що викликає неприємні відчуття та проблеми з травною системою.

Як же вберегти себе від переїдань?

По-перше, переїданням ми приносимо шкоду своєму шлунку, тому потрібно почати правильно харчуватися. Краще приймати їжу через кожні 3-4 години маленькими порціями. Не можна пити під час прийому їжі, адже це сприяє розтягненню шлунку. Також потрібно розділяти прийоми на «перше» та «друге». Це допомагає шлунку нормально функціонувати та краще засвоювати корисні речовини.878

Відмовтеся від перекусів. Пам’ятайте, що з’їдений по дорозі додому хотдог через  великий голод не тільки не втамує його, а й принесе шкоду вашому шлунку. Якщо ви не можете відмовитися від перекусів через об’єктивні причин, то краще замініть булочки, шоколад чи хотдоги на фрукти. Наприклад, яблука та сухофрукти можуть втамовувати голод.

Із-за столу краще вставати злегка голодним, тому що сигнал про тамування цього почуття до мозку приходить зі запізненням приблизно на 20 хвилин. Відчуття ситості прийде трохи пізніше, тому не потрібно панікувати та їсти надто багато.

Не потрібно їсти на ніч. Як справитися з нічним голодом, читайте у спеціальній статті.

Коли ви в гостях бачите, як господарі ставлять на стіл все, що є вдома, то не потрібно наїдатися до «не можу» тільки для того, щоб показати свою вдячність. Зупиніться на чомусь одному або спробуйте всього потроху.

Їжте тільки тоді, коли дійсно відчуваєте голод. Не можна їсти «за компанію». Також намагайтеся уникати того, щоб приймати їжу під час перегляду фільму чи прочитання книги. Адже коли ви робите декілька речей одночасно, то мозок не може сконцентруватися на них, таким чином, захопливий фільм спричинить те, що, з’ївши відерце попкорну, ви залишитеся голодним.

Найголовніше – жити в гармонії із собою, тоді ніяких проблем не буде!

Top