Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як навчитися рано прокидатися

Як навчитися рано прокидатися

pidjomТеорія, згідно з якою люди поділяються на “сов” та “жайворонків”, тобто, тих, які звикли вставати зі сходом сонця і тих, які відтягують на пізню годину відхід до сну, доволі зручна і дієва, бо може слугувати навіть виправданням для не надто активних людей.

Втім, ритм сучасного життя може примусити навіть найзапекліших “сов” прокидатися у ранковий час, вимагаючи переглянути свої звички і спосіб організації дня. Розплющити очі, підвестись з ліжечка, аби одразу приступити до справ не так вже й легко.

Тому варто вдатись до певних хитрощів, аби організм звик до нового розпорядку. Сьогодні ми поговоримо про те, як навчитися рано прокидатися. Логічно, що для того, аби прокидатись раніше, засинати треба не опівночі. Усі нагальні справи слід завершити за 2-3 години до відходу до сну, а цей час використати як налаштування на відпочинок.

Щоб прокинутися рано, спробуйте домогтись внутрішнього спокійного стану, у цьому вам допоможе теплий душ або ванна (медики надають перевагу ваннам з додаванням морської солі, ароматичних масел або трав’яних відварів).kak-rano-vstavat-po-ytram

Також, щоб налаштувати свій організм на ранковий підйом, у вечірні години краще відмовитись від інтернету, спілкування у соцмережах і перегляду телевізора. Гучна музика також не налаштує на сон, тому слід обирати спокійні композиції для прослуховування.

Також досягти рівноваги і спокійного стану, необхідного для здорового сну, допоможе читання художньої літератури чи журналу. Вкладатись у ліжко варто тільки тоді, коли дійсно хочеться спати. Добре, якщо в людини випрацювалася звичка засинати в один і той же час, тоді й момент прокидання буде припадати на одну й ту ж годину щодня.

Якщо біоритми порушені, то слід привчити себе прокидатись вранці у строго визначений час. Іноді тут не обійтись без роботи над собою і кількох хитрощів. Приміром, примусити себе підводитись з ліжка, щойно продзвенить будильник − не складно. Треба просто поставити його у найвіддаленіший куток кімнати або на шафу. Головне, опісля сигналу будильника і вимикання його, не пірнути знову під теплу ковдру.

Тут на допомогу прийде ранкова гімнастика або водні процедури, які додадуть заряду бадьорості. Ще один спосіб привчити себе прокидатись вранці − запланувати на ранкові години потрібні або цікаві справи. До прикладу, приготувати сніданок, випити каву з сусідкою, прогулятися пішки парком. Якщо мотивація прокидатись зі сходом сонця обрана вірно, то причин, через які людина прагне чим довше залишатись у ліжку, не стане.

Підготувала Олеся Товт

Top