Ви тут
Головна > Світ > Як не помилитися з вибором професії: поради абітурієнтам

Як не помилитися з вибором професії: поради абітурієнтам

Happy smiling students together using touchscreen tablet.Обрати професію – перший серйозний крок в самостійному житті. Тож, щоб потім не жалкувати за витраченими даремно роками в університеті і не “тягнути лямку” від сесії до сесії, варто визначитися зі сферою, яка буде вам цікавою та допоможе в самореалізації.

Прислухайтесь до себе

Навіть якщо батьки будуть оплачувати ваше навчання, це не означає, що вони мають вирішувати, куди і на кого вам потрібно йти вчитися! Якщо ви боїтеся крові, то медицина – не для вас. Не любите виступів перед публікою – навряд чи педагогіка допоможе подолати ці особливості. Зараз є безліч тестів на визначення особистості та сильних сторін. Та сама соціоніка допоможе зорієнтуватись, де ви зможете якнайкраще самореалізуватися.

Думайте про перспективу

Так, зараз вчителі та медики починають із мінімальних зарплат, однак навики і знання, які ви отримаєте, можуть значно розширити ваші можливості в Україні. Зараз існує чимало стажувань в інших країнах, освітніх платформ, які допоможуть вам стати професіоналом із високою зарплатнею.

Подумайте заздалегідь

Обирати виш та факультет варто не напередодні подачі документів і навіть не за півроку. Прислухайтесь до себе, куди вам хочеться? Почитайте відгуки про якість освіти в обраних вишах. Рішення не має бути спонтанним.

Все можна змінити

Ми живемо в надзвичайно динамічний час, все перевертається з ніг на голову буквально за тиждень чи місяць. Тому будьте готові до того, що фах доведеться змінити також. Медики, які стали рестораторами, вчителі, які керують автоцентрами і архітектори, які працюють журналістами. Все завжди можна поєднати і бути успішним!

Автор: Ірина Сонячна

Top