Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як не застудитись під час зимового відпочинку

Як не застудитись під час зимового відпочинку

vidpochynokЗима − пора активних розваг на снігу: ковзанки, катання на лижах та санчатах, сноуборді, чи гра в сніжки та ліплення снігової баби. Дуже часто після веселого та активного відпочинку на морозі ми хворіємо, маємо застуду, і, відповідно, її додатки: неприємний нежить, головна біль, чхання та підвищена температура.

Але кому хочеться хворіти, коли за вікном сніг та бавляться діти? Нікому! Тож, ми підготували декілька порад, які допоможуть уникнути вам прийому таблеток та кутання під ковдрою перед телевізором. Як не застудитися взимку?

1. Так як ми говоримо про зиму, і, відповідно, про низькі температури, то й одяг повинен бути відповідним. Але не потрібно укутуватись наче мумія перед виходом на вулицю. Потрібно мати золоту середину при виборі одягу. Краще від мумії − багатошаровість. Так, одягатись як цибулина чи капуста допоможе при довгому перебуванні на морозі. Але й одяг повинен бути як шар в капусті − тоненьким.

Краще, якщо ви одягнете декілька кофтинок, ніж один товстий в’язаний светр. Таким чином, ви і рухливість збережете під час зимового відпочинку, і не змерзнете. До речі, ніколи не зав’язуйте шарф на обличчя, адже пар з рота швидко конденсується і ваше обличчя обвітриться. Ще й можна горло застудити через шарф, пов’язаний таким чином.

2. Взуття не менш важливе. Адже саме з кінцівок починає замерзати наше тіло, бо тоненькі капіляри не витримують лютих морозів. Тож, для зимових прогулянок вибирайте взуття із товстою підошвою, бажано 2-3 см та прошитою. Це допоможе вам не застудитися під час зимових активностей.zyma

Найкращий варіант, якщо взуття буде з натуральних матеріалів, адже синтетичне волокно затримує циркуляцію повітря, і ваша нога мокріє. А так як це волога, то ноги швидко замерзнуть. Також слідкуйте за якістю зшивання мешт, адже якщо воно протікає, то ходити в таких взимку небезпечно для здоров’я.

3. Термобілизна. Але, тільки якісна термобілизна! Взагалі, можна обійтись і без неї, адже дуже часто замість справжньої продають просто речі з товстого матеріалу, які користі точно не принесуть, а ще й можуть зашкодити. Кращий варіант − теплі речі з натуральних матеріалів. Адже синтетика − холодна до тіла, та ще й зменшує циркуляцію повітря.

Втім, дуже допомагає, якщо на кофтинки ви одягнете щось із синтетики, тоді тепле повітря під синтетичною річчю збережеться на довго, і ви не замерзнете. Що ще можна зробити, щоб убезпечити себе від застуди під час зимової прогулянки?

4. Дихати носом. Якщо в морозну погоду дихати ротом, то холодне повітря не встигатиме нагрітися і потрапить через горло до легень. І це може спровокувати як і запалення легень, так і трахеїд із запаленням бронхів. Тож, якщо ви любите бігати чи кататися на лижах, дихайте носом.

5. Алкоголь не врятує! Так, найрозповсюдженіший міф про зігріваючий ефект алкоголю на морозі спростовано. Якщо логічно подумати, то алкоголь тільки сповільнює наші рухи. Тому й замерзнути під час зимового відпочинку та захворіти шансів більше. До того ж, люди під градусом схильні на подвиги, ноги і руки можуть постраждати. Але алкоголь може і допомогти, якщо випити його в теплому приміщенні при поверненні з прогулянки. Головне − знайте міру: )

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top