Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як обрати своє покликання

Як обрати своє покликання

vocational-confusionОбираючи для себе професію, а зазвичай, із нею визначаються ближче до підліткового віку, людина може і не знати достеменно, чи діє за власним покликом. Професійні уподобання можуть бути сформовані порадами батьків і друзів, вимогами часу, престижністю фаху, а от чи справді вступ у профільний вуз відбувається за покликанням − час покаже.

У разі стовідсоткового співпадіння можна говорити про безпомилковість вибору, у зворотному випадку пошук свого покликання може затягнутись у часі і потребувати певних зусиль. Саме тому дорослим варто іще у юному віці схвально сприймати хобі і захоплення дитини, надати можливість вільного вибору занять і підтримувати її в починах, адже через уподобання у дитинстві формується напрям життєвого шляху у дорослому віці.

Покликання бути педагогом не варто гасити розповідями про залежність бюджетників, розписуючи усіма словесними фарбами радісні будні юриста і при цьому розраховувати, що чадо, займаючись не тим, що до душі, стане щасливою і задоволеною життям людиною.

Знайти своє покликання в дитинстві можна, відвідуючи різні гуртки, секції, факультативи, а у пошуках «себе» у дорослому віці, теж не уникнути методу спроб і помилок, однак певний досвід за плечима і самоаналіз здатні точніше скерувати вибір професії.  Дорослим, які розчарувались у своїй роботі і відчувають, що їх діяльність далека від поняття справжнього покликання, радять не впадати у відчай і не припиняти пошуків, уникаючи кардинальних стрибків із води у полум’я.

workersЗаймаючись виконанням професійних обов’язків, одночасно можна підшуковувати собі заняття до душі або ж відчуваючи своє покликання у певній справі, як приклад, хендмейд, попервах займатись ним у вільний від роботи час, поступово змінюючи акценти. У процесі пошуку свого справжнього покликання можуть виникати сумніви, та коли людина нарешті знайде те, що шукала, то навряд чи переплутає відчуття внутрішнього тяжіння до істинно бажаної і важливої діяльності із чимось другорядним.

Задоволення від власної справи у будь-який час доби навіть, якщо занедужалось,  прагнення до удосконалення навиків та спілкування з однодумцями, перевага моральної ейфорії над матеріальною винагородою − це ознаки того, що людина знайшла своє покликання, то ж свого часу визначний вибір було зроблено вірно.

Підготувала Олеся Товт

Top