Ви тут
Головна > Світ > Як орендувати квартиру без ризиків

Як орендувати квартиру без ризиків

imagesЩойно збираєтесь з’їхати від батьків чи терміново потрібно змінити обжиту квартиру на нову? А може, переїжджаєте в інше місто? Є моменти, на які варто звернути увагу під час оренди квартири, аби не опинитися і без грошей, і без житла.

Найпоширеніша схема обману довірливих орендарів – здати вам квартиру, яку орендує сам “власник”. Тому обов’язково попросіть, аби вам показали документи на право власності помешканням.

Людська довіра – благородна риса, однак в стосунках орендар-орендодавець варто все прописувати на папері та затверджувати підписами обох сторін. Бажано навіть прописувати паспортні дані у договорі. Тому обов’язково звірте, чи збігається написане із даними в документах вашого орендодавця.

В договорі чітко пропишіть вартість оплати за квартиру та комунальні послуги. Якщо ви винаймаєте квартиру, власник якої має борги за користування газом, водопостачанням чи за телефон, обов’язково впишіть всі показники та заборгованість в текст угоди. Так уникнете подальших конфліктів, коли борги зможуть “повісити” на вас.

Те саме стосується цін за оренду житла – це має бути чітка сума, передбачена наперед. Так застрахуєте себе, коли орендодавець раптом надумає підвищити вартість через стрибок курсів валют чи просто з власних міркувань.

Також у договорі оренди квартири варто описати всі пошкодження, які були в приміщенні, коли ви погодились там оселитися. Тече унітаз, сиплеться штукатурка зі стелі, на батареї іржа – занотовуйте все. З власником завжди можна обговорити, що всі ці недоліки ви зможете усунути самостійно, однак тоді узгодьте, чи ці витрати вам вирахують із орендної плати за житло. Тому всі чеки завжди зберігайте.

Гроші за оренду квартири віддавайте власнику лише під розписку, тоді у вас на руках будуть прямі докази, що ви справді оплатили житло, яке винаймаєте, і жодних боргів перед власником у вас немає.

Автор: Ірина Сонячна

Top