Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як перестати хвилюватись перед іспитом

Як перестати хвилюватись перед іспитом

ispytІспит, екзамен, ЗНО… Всі ці слова змушують наше волосся на голові стати дибки, нервові закінчення тіпатись і руки пітніти. Всім важко здавати іспити, адже від них залежить наше майбутнє життя, подальша доля, вступ у ВНЗ, в кінці кінців.

Нервування під час здачі екзаменів ясна річ, і це краще, ніж бути байдужим та здавати іспити тільки через те, що хтось інший наказав. Коли ви хвилюєтесь, у вас є мотивація і бажання рухатись вперед, ви розумієте, що перевірка знань розставить все по місцям. Але ж такі ситуації можуть дійти до абсурду, і навіть розумна людина через свої страхи і хвилювання може завалити іспит. То як же перестати нервуватися перед іспитом?

Найдієвіше − гарно підготуватись. Адже розуміння того, що ти підготовлений, що ти зробив все від тебе залежне, що ти доклав всі сили і зусилля, додадуть впевненості, і відчуття страху за результат покинуть тебе. Щоб гарно підготуватись, потрібно не за тиждень починати, а чітко сформувати план занять і чітко йому слідувати. Не менш важливим є і визначення слабких місць і прогалин. Так, ти зекономиш час, вивчаючи вже відоме, а виділиш більше часу на те, що не знаєш чи погано розбираєшся.

З підготовкою все зрозуміло, а от що робити безпосередньо на іспиті, щоб перестати хвилюватися? До того ж, вони бувають різними: усними, письмовими, комбінованими.stressed student revising

Щодо письмово екзамену, то тут трішки легше, адже ти сидиш сам на сам зі своїми думками, ти можеш довго подумати і визначитись не поспішаючи. Ще й часу дають набагато більше, ніж при усному виступі. Отже, отримавши лист із завданнями, проглянь його швиденько і визнач легші і важчі завдання.

Спочатку почни з легших, а потім перейди до важчих. Це допоможе не втрачати впевненість у своїх знаннях. Також, раціонально розподіли свій час, щоб залишилось трішки на перевірку, і щоб не здати роботу раніше всіх. Коли збираєшся писати розгорнуту відповідь, збери всі свої знання та думки в одне ціле, продумайте все спочатку в голові, а вже потім пишіть на папері. Обов’язково все перевіряй! І не поспішай!

А от з усним іспитом дещо важче, адже до хвилювання за свої знання додається страх спілкування з викладачем сам на сам. Тут будуть дієвими дещо інші способи. Перш за все, встанови контакт з викладачем, до того ж найчастіше це гарно відома  особа, яка викладала семінари і т.д. Дивись їй (йому) прямо в очі, і ні в якому разі не в стелю чи підлогу, чи по стінам… Веди діалог спокійно власними думками і словами. Не розмовляй попередньо вивченими фразами чи думками інших. Адже, головна  задача − показати власні знання і свої думки. Розмовляючи просто і невимушено, ти налагодиш контакт.

І запам’ятай, що ціль іспиту − показати свої вміння в галузі знань, тож викладай вивчений матеріал чітко і впевнено. А ці поради трішки допоможуть опанувати себе і спокійно пережити складні моменти життя школярів та студентів.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top