Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як подолати нічний голод

Як подолати нічний голод

Terrible hungerЛікарі пов’язують виникнення нічного голоду з тим, що в організмі людини збиваються біологічні ритми. У таких людей день з ніччю змінюються місцями. Тобто вдень людина повільна, сонна, а вночі, навпаки, активна, працездатна. Тому спеціалісти радять звертатися до психологів, коли у вас з’являється така проблема.

Наслідками нічного голоду може стати надмірна вага, ожиріння, поява безсоння, роздратованість, депресія. Як же це подолати?

По-перше, за 3 години до сну потрібно обов’язково нормально поїсти. Адже, перехопивши на вечерю бутерброд, ви ризикуєте прокинутися вночі від гострого почуття голоду. Також слідкуйте за тим, що ви їсте на вечерю. Це повинна бути їжа, яка не містить вуглеводи, адже організм їх швидко засвоює, їжа, яка містить багато клітковини (овочі, фрукти та злаки чудово підходять ), а от їсти продукти, які містять білок, лікарі радять тільки тим людям, які активно займаються спортом, адже їхнім м’язам потрібно відпочити та відновитися за ніч.

Ідеальний продукт, який можна їсти незадовго до сну − риба. Вона містить триптофан – білок, який сприяє швидкому насиченню, а також є досить низькокалорійним продуктом. Також можна до «нічного раціону» включити різноманітні молочні продукти, які містять казеїн. Цей білок сприяє сповільненню процесів травлення.

До речі, про відпочинок. Прийоми їжі вночі не дають нашому шлунку «відпочити», тобто він працює цілу ніч, перетравлюючи їжу, таким чином наш організм отримує нову енергію. Під час сну вона нам не так уже й потрібна, тому й з’являються зайві кілограми, від яких потім важко позбавитися. Лише це для деяких є серйозним аргументом для того, щоб вночі геть близько не підходити до холодильника.531420_schaste_shatenka_noch_kuhnya_devushka_ulyibka_holo_3335x2310

Варто перед сном відмовитися від продуктів, які містять кофеїн, адже вони підвищують активність нервової системи.

Проста порада: прийшовши додому після тяжкого робочого дня, не спішіть до холодильника їсти перше, що трапиться під руку. Полежіть хвилин 15 в темній кімнаті, прийміть гарячий душ. Це допоможе організму розслабитися, позбавитися від негативних думок, переживань. А тепер можете приготувати собі повноцінну вечерю, а не з’їсти якийсь бутерброд чи щось схоже. Проте, готуючи вечерю, пам’ятайте, що порція її повинна бути меншою, ніж та, яку ви приймаєте вдень. Не забувайте про «правильні» та «неправильні» продукти. Це дуже важливо.

Від нічного голоду та його наслідків позбавлятися дуже важко, тому слідкуйте за своїм способом життя, щоб не потрапити в пастку. Надмірна вага, роздратування, безсоння, депресія – не все, що може спричинити нічний голод. Захворювання травної системи є одними з найбільш неприємних, це скаже вам будь-хто з виразкою шлунку чи гастритом. Тому харчуйтеся правильно та живіть у гармонії з собою!

Top