Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як подолати рутину?

Як подолати рутину?

rutinaПотреба позбутись відчуття застиглого на місці життя, тобто рутини, з’являється зазвичай тоді, коли людина змушена з ранку до вечора виконувати одній й ті ж дії, споглядати вивчені на пам’ять пейзажі за вікном та спілкуватись із особами, які нічого нового й радісного не продукують.

Дехто погоджується перебувати у безнадійному коловороті справ, однак організм не забариться із відповіддю на компроміс із власним сумлінням і відреагує в’ялим протестом, а точніше − лінню. То як же подолати одноманітність?

Для того, щоб кожен день перетворився на свято життя, а не затягував у вир сірої буденності, знадобиться тільки одне − бажання змінити звичний перебіг часу і докласти до цих прагнень певні зусилля.

Якщо в кар’єрі спостерігається відсутність руху вперед, а бажання працювати у повну силу теж зникло − настав час спинитися на хвильку думки і чесно відповісти самому собі на кілька питань. Від відповідей на них і залежатиме наступний план дій. Якщо хоча б на одне запитання “Чи цікавою є ваша робота?”, “Чи вимагає повної віддачі і постійного самовдосконалення?”, “Чи відчуваєте задоволення від роботи?” ви відповіли “ні”, то час приступати до кардинальних змін.

Можна спробувати відшукати у щоденній діловій діяльності аспекти, що цікавитимуть і тішитимуть насправді, і вдатись до невеличких хитрощів. Приміром, якомога частіше змінювати маршрут до роботи, намагатися запам’ятовувати деталі, що трапляються по дорозі тощо. Не зайвим буде урізноманітнити дозвілля, записавшись на цікаві курси з рукоділля, заняття у спортивній залі тощо, одночасно розширюючи і оновлюючи коло спілкування.rytuna

Якщо прості дії не допомагають відсторонитись від рутини, то кардинально змінити перебіг буднів допоможе зміна роботи. Найперше слід визначитись із тим, яку роботу вам буде цікаво виконувати, щоб вона вносила задоволення у життя.

Наступний етап здолання рутини − встановлення глобальної мети і її поділ на дрібніші покрокові цілі зі встановленням часових рамок на їх виконання, щоб окреслене прагнення перетворилось із мрії на реальне досягнення. Сходинками по драбині, що відводить від рутини, стануть активні щоденні дії, як-то розсилка листів роботодавцям, штудіювання сайтів з пошуків роботи, зав’язування корисних зв’язків.

Також вам буде цікаво дізнатися, як позбутися невпевненості у собі.

Підготувала Олеся Товт

Top