Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як подолати страх темряви

Як подолати страх темряви

temriava_strahСтрах темряви є досить розповсюдженою фобією, яка має своє ім’я – ніктофобія. Цей страх може бути присутній як у дітей, так і в дорослих. Цікаво, що з часом він має властивість посилюватись. Особливість ніктофобії – людина боїться власне не самої темряви, а своєї фантазії щодо того, що може критись в її непроглядних надрах. Близько 10% людей на нашій планеті мають такі страхи.

Страх темряви у дорослих має генетичний зв’язок з минулим наших предків. У темряві людину чекала небезпека у вигляді хижаків, грабіжників тощо.

Ніктофобія з дитинства може посилюватись, дитячі страхи переростають у фобію, але в деяких випадках діти свідомо борються з цим страхом. Наприклад, якщо дитина боїться спати в темноті, треба їй пояснити, що в кімнаті нічого боятись. Разом з нею оглянути всі закуточки в кімнаті, подивитися що нікого немає ані в шафі, ані в шухлядах, ані під ліжком тощо.

Наступною причиною ніктофобії є страх смерті – танатофобія. При присутності боязні смерті в ніктофобії фахівці радять почати з усунення першої хвороби. В темряві, перш за все, бояться тиші і порожнечі, тому краще залишати ввімкненим радіоприймач чи телевізор, але не варто дивитись фільми жахів або трилери напередодні. Слід дивитись щось спокійне, розслаблююче. В боротьбі зі страхами можуть допомогти домашні улюбленці, вони доволі надійні захисники.

strah_temryavylЛікувати ніктофобію самотужки важко, але цілком реально! Перед сном треба додумати про свою мрію, думки про позитивне розслаблять і нададуть впевненості. Уявіть ситуацію, яка першочергово спровокувала ваш страх темряви, заспокойтесь і як кіноплівку прокрутіть в голові цю подію, подивіться на неї з іншого боку і, можливо, у вас вийде перебороти цю фобію.

Дайте відповідь самому собі щодо того, чого саме ви боїтесь. Детально опишіть свій страх, зіставте реальне з уявним, запишіть на аркуш паперу. Будь-який страх супроводжується прискоренням серцебиття, тож, в першу чергу, необхідно заспокоїтись і нормалізувати своє дихання.

Якщо у самостійній боротьбі зі страхом важко виграти, зверніться до спеціаліста, рекомендовано відвідати психотерапевта, наприклад. Психотерапевтичні методи, різні тренінги, гіпнотерапія є відмінними методами лікування страху темряви. Якщо страх досягнув критичної точки загострення – призначають заспокійливі препарати, які знімають напругу.

Top