Ви тут
Головна > Світ > Як подорожувати дешево?

Як подорожувати дешево?

3_Travelling-is-healthyОб’їздити усі країни світу, не заплативши при цьому зайвого за проїзд та ночівлю – про таке, певно, мріє не один романтик великих шляхів. Когорта затятих мандрівників світу випрацювала багацько механізмів реалізації задуманого, пропонуючи цікаві і водночас недорогі способи подорожування.

Економимо на транспорті

Найбільш авантюрним особам до вподоби прийдеться спосіб пересування на попутному транспорті, який ще називають автостопом. Дотримуючись нехитрих правил безпеки, як-то подорож у невеличкій компанії, завчасне планування маршруту, «фейс-контроль» водія і перемовини про умови перевезення безпосередньо на місці зупинки, можна здолати не одну сотню а то й тисячу кілометрів, віддячивши за послугу не грошима, а приємною розмовою.

Якщо відмовитися від літаків, навіть лоукостів, популярних в Європі та Азії, то витрати на транспорт зменшуються в рази. Практика доводить, що наземний вид транспорту, особливо нічні маршрути, набагато дешевші за решту способів пересування.

Мандрівка велосипедом підходить суперактивним людям і, переважно, на не надто далекі відстані. Одначе подорож двоколісним видом транспорту дозволяє роздивитись усі краєвиди, до того ж, у велосипедну мандрівку з собою можна взяти і туристичний намет, у такому разі необхідність пошуку місця ночівлі відпаде сама собою.How-Eat-Healthy-When-Travelling-Plane

Освоюючи двоколісний вид транспорту, як спосіб подорожування на далекі відстані, варто ретельно спланувати маршрут. У випадку несприятливих погодних умов, можна скористатись залізницею.

Недороге житло

Поруч із нагодою звести до мінімуму витрати на транспорт, подорожуючі прагнуть здешевити і готельні послуги, то ж і надалі залишається популярним онлайн-сервіс CouchSurfing, завдяки якому можна безкоштовно проживати/переночувати в оселі тих, хто згодиться прихистити, навзаєм пропонуючи власну гостинність.

В тих людей, які мають змогу працювати віддалено (фріланс), певно більше можливостей побачити світ, одначе ніхто не заборонить решті завчасно підшукати собі тимчасовий  підробіток за кордоном на час відпустки.

Волонтерські програми

Численні волонтерські програми відкривають для сміливих і активних людей безліч можливостей побачити інші країни, вивчити мову, привнести користі у світ, при цьому заощадивши кошти. Особливо популярні у молоді  робота з дітьми в екзотичних країнах, які потребують соціальної підтримки.

Певних навиків може вимагати волонтерська робота по догляду за літніми людьми. Зазвичай, приймаюча сторона згоджується оплатити проїзд і проживання «туристу-волонтеру», але кмітлива і легка на підйом людина не залишається і без заробітку.

Якщо ж пізнавати світ хочеться без взятих на себе зобов’язань, натомість є готовність поступитись комфортом і зручностями, то іще на стадії планування подорожі належить уточнити наявність і адреси різноманітних хостелів, дормів і гестхаусів, де “койкомісце” обійдеться у рази дешевше, аніж номер в готелі.

Підготувала Олеся Товт

Top