Ви тут
Головна > Світ > Як покращити екологічний стан свого міста

Як покращити екологічний стан свого міста

clean_cityЕкологія стрімко набирає популярності серед населення. Все дедалі частіше з уст громадян та активістів лунають заклики екологічного спрямування. Більшість з них нарікають на владу країни за відсутність належної системи екологічної політики. Мовляв, чому нічого влада не робить, чому так брудно на вулицях, чому сміття валяється на тротуарах… Зачекайте, а це випадково не ви вчора викинули обгортку з цукерки собі під ноги? А це не ви викинули недопалок на тротуар? Ці запитання риторичні, вони не потребують відповіді.

Тож щоб покращити екологічний стан не тільки міста, а й країни, потрібно почати з себе! Якщо кожен перестане смітити, то тільки тоді буде чисто. Як би банально не звучала ця фраза, але це чиста правда. Звісно, не кожний розуміє важливість цього питання через свою недосвідченість та недалекоглядність. Тому таким людям потрібно постійно нагадувати про це за допомогою екологів та екологічних програм, проектів.

Також до чистоти й порядку потрібно привчати людей змалку. Ще в дитсадочку потрібно проводити екологічні акції збору макулатури. Граючись, діти сприймають інформацію в два рази швидше. Тож просто зачитування інформації не допоможе – потрібно залучати дітей і закарбовувати в їх пам’яті важливість даного питання.

cleaning cityЗвісно, одним людським ентузіазмом екологічну систему не побудуєш. Тут потрібна і допомога влади, і фінансування меценатів, і розумний підхід спеціалістів. Дійсно, в Україні влада мало приділяє уваги екологічному стану країни. Повірте, якщо правильно звертатись про допомогу до неї, якщо використовувати певні важелі впливу, то все у нас вийде.

Допомогти покращити екологічний стан можна за допомогою не тільки українських, а й міжнародних екологічних проектів та акцій. Не лінуйтесь, залучайтесь до них і залучайте інших. Не бійтесь стати власне ініціатором проведення того чи іншого проекту. Адже все у ваших руках, і чим більше людей візьме участь, то більший буде результат. Не бійтесь влаштовувати суботники. Хоча б сімейні чи шкільні. Навіть від такої діяльності буде величезна користь вашому місту.

Тож, головне правило на шляху до чистоти свого міста – розпочати з себе та залучати інших. Візьміть собі за правило жити по-європейськи, жити в чистоті та добробуті. Якщо ми не розпочнемо, то хто? Хто буде любити нашу країну окрім нас?!

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top