Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як покращити концентрацію уваги?

Як покращити концентрацію уваги?

tips-to-improve-concentration-on-studiesСтарту будь-якої справи передує зосередження уваги на предметі роботи, особливо, якщо фронт робіт лежить у полі розумової діяльності. От де знадобиться посилена концентрація уваги, якої, що там гріха таїти, часто бракує. Заважати і відволікати мозкові зусилля від потрібного фокусу може геть усе − від базікання колег до шуму кондиціонера.

Олівець в руці і навушники у вухах зі спокійною нейтральною мелодією здатні відволікти від зайвих звуків і метушні, вивільнивши внутрішні ресурси заради виконання потрібного завдання. Але ці та інші способи схожого штибу є лише ситуативними. Щоб нездатність сфокусуватись на важливій справі не перетворилась на системне явище, виробляти навики концентрації уваги варто заздалегідь, регулярно виконуючи прості вправи.

Зосередження уваги протягом 2-3 хвилин на кінці пальця, кількахвилинна концентрація на ритмі серцебиття і диханні, на предметах за вікном − якщо вдаватись до таких вправ щодня, то успішний результат не забариться.

До наступної, дещо складнішої маніпуляції, слід приступати перед сном: посередині аркуша паперу із надрукованим текстом треба поставити велику зелену цятку і, не відволікаючись на сторонні думки, дивитись на неї протягом 5-10 хвилин. Щовечірня процедура позбавить від тривожних думок, а зелена цятка залишиться у свідомості як фінальний образ дня.

До вправ на концентрацію зорової уваги можна додати і тренування зосередження слуху. Для цього протягом безперервних 5-10 хвилин на день треба прислухатись до оточуючих звуків. Краще, якщо це будуть звуки за вікном, гомін природного характеру. Паралельно із прислуханням до природного аудіооточення слід поступово привчати себе до спокійної реакції на звуки, що змушують здригатись (ляскання дверей, падіння книги, різкий рингтон).

how_to_stay_focusedМіж рівнем фокусування уваги на якомусь предметі і кількістю мимовільних  м’язових скорочень є прямий зв’язок, довели американські вчені. Тобто, чим більше непосидюча людина, тим менше вона здатна сконцентруватися на чомусь. Тому є сенс навчитись свідомо контролювати рух м’язів, привчаючись спокійно сидіти на стільці із пролонгуванням вправи у часі.

Ще один дієвий метод контролю м’язів і концентрації уваги: протягом кількох хвилин і далі більше тримати у простягнутій руці наповнену по вінця склянку з водою. Постійне виконання цих вправ здивує результатами, а на заваді регулярного тренування концентрації уваги може стати тільки особиста лінь. Навики вміння не відволікатись від поставленого завдання закладаються ще у дитинстві, але здатність концентрувати увагу залежить не тільки від віку людини, але і від типу нервової системи.

Найбільше труднощів зазнають особи із підвищеною збудливістю, в яких процеси збудження різко змінюються процесами гальмування. На здатність сконцентрувати увагу на справі дуже впливають сімейні обставини і домашній уклад.  Якщо в будинку неспокійна атмосфера, невпорядковано режим дня, то годі й чекати концентрації уваги на робочому місці. Втома, поганий або ж навпаки дуже легковажний настрій теж негативно впливають на рівень концентрації уваги. Допомогти може подумки вимовлена фраза «Я тут і зараз», що має стати гаслом робочого дня.

Підготувала Олеся Товт

Top