Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як покращити обмін речовин

Як покращити обмін речовин

basal_metabolismЩоб організм функціонував як годинник і ніколи не збивався з ритму, до вітамінної атаки та налагодження здорового способу життя не зайвим буде додати і роботу над покращенням обміну речовин. Спостереження свідчать, що хтось може без наслідків у вигляді додаткових кілограмів вживати солодку та жирну їжу, а комусь і зайва склянка води відізветься додатковим об’ємом у талії.

Чому ми набираємо вагу, хоча й не переїдаємо?

Усі ці колізії пояснюються індивідуальностями метаболізму, а його порушення та уповільнення можуть стати причиною надмірної ваги та решти неприємностей. Неабияк поліпшити обмін речовин допоможуть кілька нехитрих правил, дотримання яких не тільки покращить самопочуття і зовнішній вигляд, а й сприятиме збільшенню користі від спожитих вітамінів та мікроелементів.

Обираємо правильний сніданок для покращення обміну речовин

Покращити (і прискорити також) процеси метаболізму здатен обов’язковий щоранковий сніданок, але перший прийом їжі має відбуватись не раніше ніж через 45 хвилин опісля пробудження. Крім того, страва не має містити цукру та простих вуглеводів, а її склад повинні визначати білок, поживні елементи, вітаміни і рідина. Підійдуть каші (вівсяна, гречана), варене яйце, салат, фреш із фруктів і хліб із борошна грубого помолу.

Додаємо до раціону білок

Загалом білок має стати основною складовою раціону харчування, бо він оптимізує метаболізм і підтримує м’язову масу. Часте вживання розмаїття фруктів та овочів теж покращить процеси травлення, а в кінцевому наслідку і обмін речовин. Знавці дієтології радять обирати дари природи насичених кольорів і ласувати ними у кількості 5 порцій на день.

Вітаміни і антиоксиданти на шляху до покращення обміну речовин

obmin-rechovyn

Допомогти покращити обмін речовин в змозі вітаміни та антиоксиданти, особливо, якщо раціон харчування не відрізняється різноманітністю. Звичка їсти на ніч суттєво уповільнює процеси метаболізму, то ж від неї слід категорично відмовитись, пам’ятаючи, що щільна трапеза перед сном заважає природній детоксикації організму.

Не забуваємо про воду

Важливість води для людського організму важко переоцінити, позаяк вона є життєво необхідним елементом, однак без достатньої її кількості і нормального обміну речовин не відбуватиметься.

Добова норма H2O від 6-8 склянок води до 2-х літрів варіюється залежно від пори доби, особливостей організму та анамнезу людини, однак саме вода належної якості сприяє регуляції травлення, а «зашлакованість» організму прямо пов’язана із її нестачею. Контролювати кількість рідини в організмі та й загалом режим харчування допоможе регулярне ведення індивідуального щоденника, у який слід записувати кількість випитої води та час і об’єми з’їденого за добу.

Рухаємося!

Окремим полем у записах має стати графа «фізична активність», адже за відсутності вправ з віком м’язова маса скорочується, тому підтримка фізичної форми важлива як для спалювання жирів, так і оптимізації метаболізму в цілому. Найкраще приступати до ранкової гімнастики після підйому і не забувати важливість рухливого способу життя загалом.

Обмін речовин діятиме за «пришвидшеною» схемою навіть після виконання фізичних вправ. Нестача сну є ворогом нормального обміну речовин, адже провокує уповільнення метаболізму. Крім того, людина, яка не висипається, більше їсть через відчуття браку енергії. То ж дотримуючись простих і загальновідомих рекомендацій вдасться оптимізувати і пришвидшити обмін речовин, а нормалізація процесів метаболізму, у свою чергу, стане додатковим джерелом енергії та основою для гарного самопочуття і зовнішнього вигляду.

Підготувала Олеся Товт

Top