Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як покращити світ довкола? 10 маленьких порад для кожного

Як покращити світ довкола? 10 маленьких порад для кожного

ekologiyaХочеш змінити світ − почни з себе. Правило просте і водночас дієве, а за наявності бажання і нескладне для виконання, щоправда для активізації до змін на краще усього світу потрібна не тільки рішучість, а ще й добро в серці. Пропонуємо вам кілька невеличких порад, як зробити світ кращим.

1. Пожертва

Жертовність грошима, речами, харчами задля шляхетних цілей та потреб здатна підтримати нужденних, та якщо є здатність самому залучати людей до доброї ініціативи, тобто, стати волонтером і безкоштовно допомагати людям адресно чи за допомогою організаторських здібностей, то такий спосіб покращення світу із краплі в морі перетворюється на потужне джерело підтримки. Людей доброї волі найбільше потребують соціальні служби, лікарні, хоспіси, а організаторські здібності можуть знадобиться, якщо є потреба чим швидше зібрати гроші на лікування.

2. Озеленення

Озеленення планети також можна розпочати із самого себе, а вірніше із своєї оселі та довколишньої території. Охайний газон і впорядкована та прикрашена висадженими квітами клумба на прибудинковій території вабитиме погляди, а час й зусилля, витрачені на догляд зеленої зони, компенсуватимуться гарним настроєм і задоволенням від естетичного вигляду.

І, згадуючи початок відомої приказки про те що “кожен чоловік має протягом життя посадити дерево… “, вносити свою дещицю у покращення довкілля можна щовесни, щороку на початку квітучої пори висаджуючи по одному дереву біля будинку, на подвір´ї, в саду, на присадибній чи прибудинковій ділянці.volunteer

3. Відмова від поліетилену

Задля порятунку планети від засилля пластику можна відмовитись від поліетиленових пакетів або ж скоротити їх використання до мінімуму, адже такі торбинки розкладаються понад 400 років, забруднюючи довкола кілька метрів шарів ґрунту, а світовий океан вщент заповнений пластиком, що отруює усе живе. Якщо ж вироби із поліетилену і пластику не викидати у смітник, а просто спалювати, то у повітря виділяється велика кількість токсичних речовин, до прикладу, бісфенол-А . Дізнайтеся також, як покращити екологічний стан свого міста.

4. Сортування сміття

Сортування сміття − ще одна дієва ініціатива, покликана зменшити кількість пластику у вигляді сміття. Також варто взяти за правило не вкидати у баки використані батарейки, так як важкі метали, що містяться в їх складі, отруюють грунт і виділяють важкі токсини. Такий крам, а ще акумулятори від автівок, двигуни від побутової техніки та решту, волонтери збирають у спеціальні контейнери, встановлені зазвичай у торгівельних закладах, після чого їх відправляють на спеціальні підприємства із переробки.

5. Відмова від фосфатів

Не буде зайвою і відмова від пральних порошків, що містять фосфати, компоненти на основі триполіфосфату натрію. Поміж шкідливого впливу безпосередньо на людину через контакт випраного одягу зі шкірою, такі пральні засоби шкодять і довкіллю. Забруднена триполіфосфатом вода через водогін потрапляє в ґрунт, а звідти − у водойми. Альтернативою цьому явищу може стати перехід на пральні і миючі засоби, що не містять шкідливих сполук. Щоправда, вони є дорожчими за звичну побутову хімію.

6. Пересідаємо на велосипеди

Замість постійних скарг на загазованість населених пунктів, особливо великих адміністративних центрів, варто відмовитись від індивідуального чотириколісного транспорту, що їздить на двигуні внутрішнього згорання і звикнути користуватись громадським транспортом або й зовсім пересісти на велосипед, заохочуючи до ініціативи друзів. Великим плюсом такого способу покращення світу стане заощадження вмісту гаманця, а у разі пересідання на двоколісний вид транспорту, ще й рухомий спосіб життя і користь здоров´ю й самопочуттю.

7. Прибирання за улюбленцями

Мешканцям міст, особливо багатоквартирних будинків, які вигулюють своїх чотирилапих друзів на вулицях, не зайвим буде при виході з дому запастися пакунками і серветками, щоб за потреби прибирати за своїм собакою-кішкою відходи життєдіяльності. Таким чином тротуари та газони залишатимуться чистими (не рахуючи сміття, яке вкидається повз урни), а настрій перехожих не псуватиметься через брудне взуття.

8. Заощаджуємо ресурси

Чимало країн в світі зараз заявляють про відмову від газу й нафти через їх дороговизну і неекологічність і про перехід на альтернативні джерела енергії, а допоки держави впроваджують ініціативи на найвищому рівні, пересічному громадянину під силу відмовитись від теплої води, щоб помити посуд, а також замінити в оселі звичайні лампочки на енергозберігаючі, щоб не витрачати даремно енергоресурс.

9. Відмова від м’яса

Відмова від м´яса і перехід до вегетаріанства чи навіть веганства задля порятунку фауни здатні змінити повністю не тільки режим харчування, але й світогляд. Кажуть, що людей, які не вживають м´яса, менше опановують стреси, не кажучи вже про зменшення рівня холестерину в організмі та баланс ваги тіла.

10. Щоденний вияв доброти

Прояви добра щодня і готовність людини у будь-яку хвилину прийти на допомогу ближньому, як-то перевести через дорогу, піднести сумку, подати руку у громадському транспорті, також робить світ кращим. Якщо ж впроваджувати у життя ідею із фільму «Заплати іншому», тобто хоча б раз на день робити добру справу для когось, навзаєм прохаючи людину продовжувати цю традицію – «ліхтарики добра» запалюватимуться навкруги, роблячи світлішим і кращим життя на всій планеті.

Олеся Товт

Top