Ви тут
Головна > Світ > Як попередити сколіоз у школярів

Як попередити сколіоз у школярів

Scoliosis-2У переліку недугів, які легше попередити, аніж потім лікувати, дитячий сколіоз займає лідируючу позицію. Підстав для виникнення сколіозу, що являє собою викривлення хребта, найрізноманітніші − від розладів нервової системи до порушень у роботі опорно-рухового апарату, переломів хребта, однак найрозповсюдженішою причиною набутого лівобічного чи правобічного сколіозу (а він буває ще й вродженим) є неправильна посадка дитини за шкільною партою.

Коли найчастіше вражає сколіоз

Захворювання найчастіше дає про себе знати у віці від 4 до 16-17 років, особливо у період стрибків зросту в 1 рік, в 6-8 років і в період статевого дозрівання, то ж саме у цей період батькам, вихователям і вчителям слід особливо пильнувати за поставою дитини, попереджаючи виникнення і розвиток сколіозу, але робота із запобігання викривлення хребта в дитини ведеться іще у перинатальний період і навіть раніше, на часі планування жінкою вагітності.

Профілактика вродженого сколіозу

Прийом вітаміну В12 і фолієвої кислоти знизить ризик появи в дитини вродженого сколіозу, а набутого допоможе уникнути харчування із достатнім вмістом кальцію і вітамінів, що сприяють зміцненню кісток. З метою профілактики сколіозу положення дитини у віці до трьох місяців необхідно рівномірно змінювати, не намагатись всадити грудничка раніше, аніж окріпнуть його хребці, щоб не зрушити симетрію розподілу навантаження в опорно-руховому апараті.scoliosis-300x192

Звертаємо увагу на матрац

Від перших днів і протягом усього життя здоров´я спини людини залежить від положення тіла у режимі відпочинку. Для профілактики сколіозу вітається сон на ліжку із ортопедичним матрацом, бажано без подушки, особливо у перші роки життя. Перший стілець, стіл для навчання та решта обладнання мають чітко відповідати віку, зросту та іншим фізичним показникам дитини.

Правильний вибір меблів для дошкільнят

Дорослим під силу підібрати дошкільняті зручні меблі і слідкувати аби дитина, малюючи чи виконуючи інші завдання, не сутулилась і не схилялась убік. Правильна посадка дитини вже за шкільною партою допоможе попередити виникнення набутого сколіозу, а заняття спортом, зокрема, плаванням, що зміцнює м’язи спини, сформують рівну поставу.

Рух – основа здорової постави

Загалом же дитині рекомендовано перебувати у русі не менше однієї чверті доби, тобто, тривале переглядання телепрограм та захоплення комп´ютером не принесе користі хребту, натомість ігри на свіжому повітрі є однією із складових профілактики виникнення сколіозу.

Як виявити перші ознаки сколіозу

До слова, батькам під силу самостійно виявити перші ознаки сколіозу в дитини, роздягнувши її і оглянувши зі спини. Несиметричне положення плечей і кутів лопаток, лінії талії спонукає негайно звернутись по консультацію до ортопеда. Прихований сколіоз можна виявити, натиснувши пальцями на область шиї, що ззаду межує з головою. Про відсутність сколіозу в дитини свідчить однакова щільність тканин, в іншому випадку слід продовжити обстеження у медичного фахівця.

Top