Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як попередити варикоз

Як попередити варикоз

kak-lechit-varikoz-na-nogah-5Варикоз – це захворювання вен, в наслідок чого вони розширюються, а стінки стають тонкими. В результаті можуть виникати варикозні вузли. Зазвичай ця хвороба проявляється саме на ногах, хоча може вражати й інші вени. Також її вважають спадковою, тобто якщо у ваших близьких родичів був варикоз, то не виключено, що він буде у вас, тому потрібно слідкувати за цим.

Звичайно, будь-яке захворювання краще попередити, ніж потім лікувати, в тому числі й варикоз. Тому ось деякі поради, що допоможуть попередити виникнення цієї неприємної хвороби:

–   Зручне взуття – це перше, що потрібно для профілактики варикозу. Високі підбори є не тільки причиною деяких переломів чи вивихів, а й можуть стати, виявляється, також і причиною виникнення варикозу. Адже при зміні кута відведення крові з ніг спричиняє перенапруження вен й ослаблює роботу їх клапанів. Взуття повинне бути зручним. Як відомо, дозволена висота підбору − не більше 3-4 см. Туфлі з високими підборами одягайте тільки в особливих випадках. Проте довше декількох годин їх носити шкідливо. Також не допускайте переохолодження.

–   Не можна довго носити «тісний» одяг. Наприклад, всіма улюблені «вузькі» джинси. Адже в такому випадку енергія клапанів витрачається не тільки на пряме призначення (перенесення крові), а й на те, щоб подолати «стягуючий ефект».varikoz

–   Також не потрібно носити важкі сумки/пакети/коробки та ще й на підборах. Це не приносить аж ніякої користі.

–   Якщо на роботі ви проводите більшість часу сидячи або стоячи, то періодично вам потрібно виконувати зарядку: оберти стопою протягом 1-2 хвилин, переміщення центру ваги з носка на п’ятку.

–   Більше рухайтеся. Забудьте про ліфт та піднімайтеся сходами (звичайно, якщо ви не живете на 11 поверсі). Коли можна пройтися, замість їхати на машині чи автобусі, вибирайте перше.

–   Звичайно, займайтеся спортом. Плавання чи катання на велосипеді не тільки допоможуть підтримувати гарну форму, а й попередять виникнення варикозу.

–   Також намагайтеся вживати більше рослинної їжі, ніж тваринної, тому що рослинні кислоти сприятливо впливають на розсмоктування тромбів у венах, кровообіг.

Головне – піклуйтеся про себе. Бажаю здоров’я!

Top