Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як повірити у свої сили?

Як повірити у свої сили?

vira v sebeВпевненістю у власних силах людина не наділяється від народження, вона не закладена у коді ДНК й не проявляється як, приміром, колір очей чи структура волосся. Певні задатки на генному рівні, певно, що є, одначе віру у власні сили можна виховати з дитячих років і розвити вже в дорослому віці.

Важлива роль у вихованні дитини, що націлена на успіх, належить її батькам, які приділяють своєму чаду достатньо уваги й підтримки. Тут доцільною буде фраза капітана Врунгеля з дитячого мультфільму «как вы яхту назовёте, так она и поплывёт». Людина з малечку буде вірити у свої сили і привабливість, якщо їй про це казати і навпаки, втрачатиме впевненість у власних вміннях, якщо їй постійно твердити, що вона невдаха.

У більш дорослому віці роль формування ставлення до себе і своїх вмінь перебирають товариші в школі, старші наставники-вчителі, кар’єрні здобутки і реалізація в особистому житті. Одначе у гонитві за успіхом, орієнтуючись на соціум, прагнучи впевнитись у своїх силах, важливо не втратити власної індивідуальності, оскільки дії із постійним очікуванням ухвали оточуючих не додають самостійності і процес напрацювання авторитету в колективі перетворюється на замкнене коло.

Якщо ставлення оточуючих не може послужити фундаментом для зростання паростків віри у себе, то дієво наростити впевненість в собі здатна самомотивація. Для початку людині слід визначитись із метою, тобто, усвідомити важливість і бажаність тих чи інших здобутків. Знаючі люди кажуть, що якщо попереду є чітко визначена ціль, то півшляху до успіху вже здолано.vpevnenist

Щоб повірити у свої сили, важливо уникати абстрактних цілей і бажань і конкретизувати умови. До прикладу, не стати заможним, а через 5 років мати посаду старшого директора із відповідною зарплатнею, яка, у наслідку, дозволить не обмежувати себе у витратах. І якщо хтось скаже − мріяти не заборониш, варто відповісти, що мрії − це візуалізація чіткої мети.

Постійно уявляючи бажане, ми наближаємо його у часі. Одначе між блуканням у солодких фантазіях і реалізацією планів є суттєва різниця, позаяк мрії без чіткого плану ризикують так і залишитись мріями. Тому черговим етапом для віри у власні сили має бути покроковий план виконання поставленого перед собою завдання і неухильне його дотримання.

Успішний результат змусить впевнитись у власних можливостях і розів’є апетит для наступних звершень, на яких теж спинятись не слід, бо віра у власні сили із позитивним досвідом накопичується. Порозуміло, що невдача може знекровити впевненість у собі, але не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Кожен огріх − це неоціненний досвід, який у майбутньому за умови його правильного переосмислення принесе дивіденди у вигляді уникнення особистих «грабель».

Підготувала Олеся Товт

Top