Ви тут
Головна > Світ > Як поводитися, якщо ображають однолітки у школі

Як поводитися, якщо ображають однолітки у школі

sghilnyi-psyhologНавчання в школі − найкращий період в житті кожної людини: багато друзів з якими проводиш більшу частину дня, цікаві предмети та відсутність відповідальності. Але для деяких школа перетворюється на суцільні тортури через знущання однолітків. Тоді процес навчання порушується, учень не комфортно почуває себе в школі, боїться висловити свою власну думку, що негативно впливає на засвоєння програми та матеріалу. До того ж, знущання в школі залишають після себе певний емоційний осад та психологічні травми. То як же поводитися школяру, якщо ображають однолітки?

Такого роду “спілкування” між однолітками доволі поширене, і до того ж у будь-якому віці. Трапляються випадки зневажливого ставлення один до одного вже й і в першому класі. В такому випадку без втручання батьків та вчителів не обійтись. Але, якщо ти вже більш-менш дорослий, то вирішити цю проблему можна і самотужки.

Школа − місце, де отримують знання

Перш за все, запам’ятай, школа − місце, де отримують знання, де навчаються і розвиваються, а клас − не завжди коло найкращих друзів і товаришів. Тож, навчайся і не звертай уваги на поведінку зарозумілих однолітків, яким немає чим зайнятись в житті, окрім знущання над іншими. Не дозволяй ламати себе як особистість, борись!

Оточи себе щирими друзями

Гарно буде, якщо ти оточиш себе позитивними, добрими та щирими людьми. Тим самим, ти створиш  коло одноліток, яким цікаво разом і ніхто не ображатиме один одного. І, у разі виникнення неприємної ситуації, разом вистояти легше, ніж поодинці. Тож, підтримуйте один одного, навчіться допомагати та діяти як одне ціле. І тоді вас ніхто не зламає!konflikt-y-scholi

Що робити, якщо однолітки б’ють?

Якщо знущання однолітків не закінчуються звичайними образливими словами, а супроводжуються фізичними сутичками, тобі необхідно звернутись до класного керівника та батьків. Адже ніхто і ніколи не має права посягати на свободу руху та думок іншими. І в разі доведення факту знущання, батьки ваших кривдників будуть покараними за неналежне виховання дітей.

Але якщо ти соромишся звертатися за допомогою до дорослих, можна зменшити ризик потрапляння під гарячу руку однолітків. Так, уникай тих місць, де на тебе може підстерігати та небезпека зі сторони однолітків: коридори, сходи, роздягальні та туалети. Саме в туалетах, за статистикою, трапляється найбільше випадків фізичних знущань у школі. І якщо ти все таки в “списку жертв”, то не відвідуй туалет на перервах. Якщо вчителі дозволяють виходити на уроках, то це найкращий вихід для тебе.

Чому однолітки ображають?

Взагалі, не звертай увагу на те, що про тебе говорять. Хіба тобі не все одно на думку інших? Головне, щоб ти мав чітко сформовану свою, а цікавитись думкою зі сторони краще в людей, які чогось досягли у своєму житті, мають мудрість та знання. А зазвичай ображають інших ті, хто мають психологічні проблеми, вони не впевнені в собі, дуже часто боягузи і не здатні чогось досягти. Тож, вони і компенсують все знущанням та “владою”над іншими.

Також, можна викликати кривдника на словесну дуель, і вияснити, що саме не подобається йому у вас. І хай він обґрунтує свою думку. Дуже часто при прямому контакті вся міць образ десь ховається, людина не може нічого сказати. Тож, це теж гарний спосіб поставити кривдника на місце. Головне, не бійся конфлікту у школі, хоробрі і сильні духом перемагають!

Top