Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як позбавитися запаху поту: п’ять корисних порад

Як позбавитися запаху поту: п’ять корисних порад

a27cc7b8fdefa3360cf372f813239c05Виділення поту – це природний процес, який захищає тіло людини від перегрівання. Сам по собі піт не має ніякого запаху. Неприємний аромат виникає тоді, коли сапрофіти (бактерії, які містяться на шкірі) починають цей піт розкладати. Також на запах поту людини може впливати вік, стан здоров’я, харчування і т. д.

Ось п’ять корисних порад, які допоможуть позбавитися від запаху поту.  Боротися з потом намагалися ще наші предки : хтось «перебивав» неприємний запах парфумами, інші приймали ароматичні ванни та натиралися ефірними оліями. У наш час це робити набагато простіше. Завдяки розвитку хімічної промисловості, ми маємо змогу користуватися дезодорантами та антиперспірантами.

[do action=”gear”]Сам по собі піт не має ніякого запаху. Неприємний аромат виникає тоді, коли сапрофіти (бактерії, які містяться на шкірі) починають цей піт розкладати.[/do]

№ 1

Дезодорант бореться із потовиділеннями. До його складу входять речовини, які знищують мікроорганізми, що сприяють виникненню неприємного запаху поту. Вони бувають різних форм, потрібно вибирати відповідно до свого типу шкіри.

№ 2

Антиперспіранти наносяться на суху шкіру й допомагають зменшити потовиділення. Проте якщо піт вже виділився, антиперспірант не допоможе. У їхньому складі повинні міститися цинк та алюміній, що скорочують вихідні протоки потових залоз, наче закупорюючи їх. Таким чином вдається скоротити виділення поту на 20 – 40 %.

Є також багато народних засобів, які ефективно допомагають боротися із запахом поту.1372725189_zapah_pota

№ 3

Можна купити в аптеці пасту Теймурова, коштує вона недорого й добре допомагає при боротьбі з потом. Після прийняття душу чи ванни, не витираючись, потрібно помастити проблемні ділянки пастою. В перші хвилини буде відчуватися холодок та легкий запах поту. Проте з часом все минеться. Пастою потрібно користуватися 1 чи 2 рази на тиждень.

№ 4

Кожного дня потрібно протирати проблемні зони настоєм чайного гриба (настоювати його бажано не менше місяця). Пахви та ноги потрібно помити з милом, потім протерти рушником, який змочений в настоянці.

№ 5

Позбавитися від запаху поту також допоможе регулярне прийняття душу та очищення шкіри лосьйоном чи тоніком. Влітку можна приймати прохолодну ванну, також краще відмовитися від гарячих напоїв. Потрібно носити одяг із натуральних тканин, адже вони добре вбирають вологу. Також одяг повинен завжди бути сухим, адже вологий одяг дає змогу бактеріям швидше розмножуватися та впливати на запах поту. Гостра та із сильним запахом їжа здатна впливати на запах тіла, тому її вживання краще зменшити.

У кожної людини виділення поту та його запах індивідуальні. Проте якщо запах поту змінився, то, скоріше за все, в організмі відбулися якісь гормональні зміни, тому потрібно бути до нього уважним.

Top