Ви тут
Головна > Світ > Як позбутися плям на одязі

Як позбутися плям на одязі

pliamy-na-odiaziПлями, як відомо, є навіть на Сонці. Однак відомості про покажчики магнітної активності світила не здатні покращити настрій людини, в якої на улюбленому светрі рясніють цятки від їжі чи ще чогось.

Певно, що сучасна побутова хімія здатна впоратись із цілим спектром ляпок, але завжди є ризик, що від прикрого моменту до прання пройде чимало часу, тканина вбере в себе активну речовину і цятки від жирної їжі чи пляма від вина та кави не зникнуть безслідно. Тому сьогодні ми поговоримо про те, як швидко та надійно позбутися плям на одязі.

Свіжу пляму від вина, якій від роду хвилина-дві, треба посипати кухонною сіллю. Вона вбере всю рідину, після чого сіль видаляють серветкою. Та ж столова сіль позбавить одяг від свіжої жирної плями. Якщо масними цятками зарясніла світла тканина, то їх видаляють за допомогою порошку крейди. Ним слід посипати забруднену ділянку і залишити на кілька годин. Якщо від плями залишились сліди, то процедуру належить повторити.

Плям легкорозчинного жиру, до яких відносяться плями від оливкової, соняшникової олії, вершкового масла, найлегше позбуватися одразу. Застарілі жирні плями можна спробувати вичистити, покривши їх сумішшю з 1 частини нашатирного спирту, 1 частини солі і 3 частин води.

Жирне тавро на одязі від лаку, масляних фарб, тобто, так звані важкорозчинні плями, відступлять від тканини, якщо забруднену ділянку змочити в скипидарі і далі обробити відповідним препаратом. Від засмальцьованих місць на комірі й сліду не залишиться, якщо їх протерти розчином кухонної солі в 10-процентному нашатирному спирті (5 грам солі на 25 грам нашатирного спирту).plyama

І, як варіант, посипати засмальцьовану ділянку сіллю, потім обережно потерти хлібом або промокальним папером. Вода із домішками оцту стане у нагоді, якщо дошкуляють плями від риб’ячого жиру. Слід зазначити, що застарілі жирові плями підкоряються важкій артилерії: скипідару, бензину, гасу. Такі клякси на одязі протирають розведеним у бензині білим милом (1:10), а за годину бензином, потому змивають.

Для успішного видалення плям з одягу дуже важливо знати їх походження, а також матеріал, на якому посаджено слід. Свіжу жирову пляму на вовні протирають розчином бензину або нашатирного спирту навпіл з гарячою водою. Ділянку бавовни із масною цяткою змочують скипидаром і через промокальний папір обробляють теплою праскою.

Гас знадобиться для опору плямам від рослинної олії, шпрот і інших консервів. Якщо жирні плями прикрасили одяг із синтетики, у такому разі їх слід притрусити картопляним крохмалем і розтерти вологим рушником, після чого крохмаль треба зчистити щіткою. У війні із плямами взуттєвого крему знадобиться бензин (протирання), а суміш з гліцерину із нашатирним спиртом (4:1) допоможе вивести з одягу сліди від міцного чаю.

Гліцерин добре зарекомендував себе як протидія плямам від шоколаду, кави і какао, а також від риби і соусів на світлих тканинах. Такі плями треба кілька разів промокнути тампоном, змоченим в теплому гліцерині. Якщо ж у рівних частинах змішати яєчний жовток і гліцерин, то вийде суміш, яка за 2-3 години після нанесення позбавить одяг від ягідних плям та плям від червоного вина.

Якщо на одязі з’явились плями від крові, то його слід прополоскати холодною водою, а краще замочити на кілька годин. Перш ніж братися до видалення плями від дьогтю, його треба зчистити ножем, а потім замочити одяг (забруднену ділянку) на кілька годин в гарячому молоці. Вірним союзником у боротьбі не тільки проти жирних плям на одязі, а й слідів від трави, залишається нашатирний спирт.

Концентрований мильний розчин із додаванням нашатирного спирту не залишить і сліду від в’їдливої зелені, а плями від сажі та кіптяви видаляють скипидаром. Порозуміло, що опісля усіх маніпуляцій із природними засобами для виведення плям, особливо із легкозаймистою рідиною, одяг слід ретельно випрати і висушити на відкритому повітрі, а застосування бензину, керосину, гасу і решти вимагає посиленої обережності і уваги.

То ж, вдаючись до нескладних маніпуляцій за допомогою підручних засобів, можна без дорогої побутової хімії позбавити улюблені речі від забруднень і різноманітних плям.

Підготувала Олеся Товт

Top