Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як позбутися залежності від соцмереж

Як позбутися залежності від соцмереж

Social Media Logotype BackgroundОстанні дослідження американців показали дуже сумну картину − з’явився новий вид залежності − залежність від соцмереж. Так, майже 85% опитуваних підтвердили, що для них легше відмовитись від солодкого чи іншої улюбленої їжі, аніж обмежити себе в користуванні соцмережами. Також, під час досліду було з’ясовано, якщо залежні даного типу не перевірять свою інтернет-сторінку хоча б раз на день, то в них починається істерика, яку можна зупинити лише дозволивши заборонене.

Хтось скаже, що це стосується американців, а не українців. Але вітчизняна статистика не менш сумна. Адже у всесвітньовідомій російській соціальній мережі Вконтакті зареєстровано близько 45 млн осіб. І ця цифра щороку збільшується. Звісно, масштаби нашої “хвороби 21 століття” не такі великі порівняно з ситуацією в США, але поступово все більше людей стають залежними від соцмереж.

Хто найбільше страждає від залежності від соцмереж?

У зоні ризику опиняються тинейджери, які постійно гоняться за модою і приносять їй себе в жертву. Вони ладні віддати все для підвищення свого рейтингу в Інтернеті, навіть проводити в онлайні дні і ночі. Саме так формується залежність від соцмереж. Найстрашніше те, що залежний не помічає що його все більше поглинає віртуальне життя, і не може відрізнити його від реальності. Також соцмережами зловживають люди, які розчаровані у власному житті і шукають розраду і розваги в онлайні.

Як лікувати залежність від соціальних мереж?

Процес лікування від даного виду залежності до кінця не розроблений в Україні. Лише професійні психологи можуть допомогти залежним. Але якщо у вас немає можливості звернутися до нього, то можна впоратись і самим.

Перш за все, необхідно визначити стадію залежності. Це можна зробити за допомогою спеціальних таблиць в інтернеті. Потім, візьміть аркуш паперу і розділіть на дві колонки: перша − користь соцмереж, друга − шкода, яку завдає постійне перебування в онлайні.concentration

Безпосереднім плюсом соцмереж є спілкування з друзями, знаходження нових контактів та відновлення старих зв’язків. Але мінусів набагато більше. Адже, проводячи весь свій вільний час за комп’ютером, ви псуєте своє здоров’я, а особливо − зір. Безсумнівно, ви витрачаєте свій дорогоцінний час на вітер. Порахуйте, якщо ви будете “сидіти” в онлайні по 6 годин на день, то четверть вашого життя промайне непомітно і без жодного сенсу. Також ви перестаєте цінувати прості речі життя, для вас важливіше хто поставив like, як прокоментували ваші фотографії. В такому разі ваші справжні друзі перестають вас хвилювати так, як віртуальні.

Наступний крок − проаналізувати пророблену роботу, і визначити, чи дійсно ви хочете провести таке жалюгідне життя без сенсу і цілей, чи хочете ви перетворитися на психічнохвору людину в недалекому майбутньому.

Потім спробуйте знайти свою ціль у реальному житті, скласти план дій і розпочати діяти по ньому. І вже після цього починайте обмежувати доступ до соцмереж. Це треба зробити самому, але якщо не вдається, попросіть близьких чи рідних допомогти вам.

Наступна дія − змушуйте себе все більше часу проводити на вулиці чи з друзями, грайте в рухливі ігри, слухайте музику, читайте, малюйте, співайте, танцюйте… Яке різноманітне життя навколо вас! Живіть та насолоджуйтесь кожною дрібничкою, кожною емоцією, посмішкою, справою.

Top