Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як працює принцип Парето?

Як працює принцип Парето?

Young and SuccessfulПринцип Парето був сформульований ще в 19 столітті економістом Вільфредом Парето. Не зважаючи на свою давність, цей принцип і досі залишається ефективним та його до цього часу застосовують у різних сферах життя.

Вчений досліджував, як розділено багатство між різними верствами населення Англії і відзначив, що 80 % багатств належать 20 % населення. У своїх дослідженнях пізніше він доведе, що це цифри не були випадковістю.

Закон Парето полягає у співвідношенні цифр 80 / 20. Тобто 20 % зусиль дають 80 % результату. Як же працює цей принцип насправді та де його можна застосовувати, розглянемо далі на конкретних прикладах.

Директори, президенти та інші керівники як приватних, так і державних установ можуть застосовувати цей принцип й успішно керувати та розвиватися. Потрібно враховувати, що коли, наприклад, на наради витрачається цілий робочий день, то тільки 20 % їх будуть успішними. Із усіх корисних та вигідних дзвінків лише 20 % будуть із відповіддю. Якщо потрібно провести співбесіду із 20 особами, то будьте готові, що з’являться туди тільки 20 %, тобто кілька осіб, коли вам потрібно 20.

Це й стосується сфери побуту. Наприклад, ви запросили на якесь свято гостей більше, ніж зазвичай, а тому хвилюєтеся, що їм, можливо, не буде де сісти. Так-от і в цій ситуації спрацьовує принцип Парето. У когось обов’язково з’являться інші справи, робота, хвороба, якась важлива подія в особистому житті.0_6d0c8_6e7b36f3_L

Цей принцип також краще застосовувати на такі прості речі, як читання газет чи журналів. Частіше всього ми робимо це для того, щоб згаяти вільний час. Наприклад, коли їдемо у транспорті. Проте 80 % отриманої інформації не становлять для нас користі. Тому не треба забивати собі голову тим, що не принесе ні результатів, ні користі, ні досвіду.

Тобто можна сказати, що цей принцип спрацьовує так: менше зусиль, більше отримаєте. Тобто чим більше ви намагаєтеся зробити, встигнути та взяти на себе, тим до меншого результату це призведе. Не потрібно робити всі справи відразу, а кожну окремо, і в наслідок цього ви отримаєте більше користі та витратите менше сил та енергії.

Цей принцип легко застосовувати у своєму житті. Проте не потрібно постійно займати свої думки вирахуваннями відсоткових співвідношень. Також, маючи бажання займатися новою та прибутковою справою, ви можете з легкістю дізнатися, що краще вибрати, що принесе найбільше користі та блага, чи підходить вам ця справа.

Принцип Парето допоможе зекономити ваші зусилля, час, можливо, кошти та дасть змогу не просиджувати цілими днями за роботою, а приємно проводити час із рідними, близькими та приділяти увагу собі.

Top