Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як правильно доглядати за зубами та ротовою порожниною

Як правильно доглядати за зубами та ротовою порожниною

doglyad-za-zybamuВ наш час красива посмішка – не тільки ознака хорошого здоров’я, а й запорука успіху в роботі та простому спілкуванні. Однак здебільшого ми щодня робимо ряд помилок у догляді за зубами, що згодом може обернутися серйозною проблемою. Тому варто дотримуватися базових правил догляду за ротовою порожниною, аби ходити до стоматолога лише на перевірку, а не задля лікування.

1. Зуби потрібно чистити двічі на день

Попри на те, що їмо ми не лише зранку та ввечері, однак щоразу мусолити емаль щіткою не надто корисно, адже вона стирається. Тому візьміть собі за правило чистити зуби вранці та ввечері, але обов’язково після вживання їжі.

2. Користуйтеся флосом

Зараз в продажу є багато різновидів зубних ниток, тож підібрати ту, яка підійде саме вам, не є проблемою. Навіть, якщо у вас чутливі зуби чи проблеми з яснами – користуйтеся флосом, однак робіть це обережно, щоб зайвий раз не травмувати ясна.

3. Будьте обережними з жувальними гумками

Жувальна гумка не усуває залишки їжі між зубами, а лише із поверхні, тож її користь швидше візуальна. Крім того, ця “швидка допомога” у чищенні зубів не замінить зубної щітки і флосу. А якщо у вас є пломби – то тим паче варто бути обережним, аби випадково не залишитися без них.

Ну і, звісно, варто пам’ятати: жувати гумку можна максимум 10-15 хвилин. А якщо у вас гастрит чи інші проблеми зі  шлунком чи кишечником, то про неї треба забути взагалі.
images

4. Не забувайте про ополіскувач

Це, звісно, також не замінить повноцінної чистки зубів, тож пам’ятайте правило: спершу зубна щітка, тоді флос, тоді ополіскувач.

5. Підберіть правильні зубну щітку і пасту

Не варто дуже сильно тиснути на щітку при чищенні зубів. Так ви ризикуєте травмувати і ясна, і емаль. Якщо у вас чутлива емаль – підберіть відповідний ворс – для чутливих зубів, і відповідну зубну пасту.

6. Не переборщіть із відбілюванням

Зубною пастою, яка відбілює емаль, можна користуватися не частіше, аніж двічі на тиждень. В іншому випадку ризикуєте нашкодити емалі, зруйнувавши її структуру.

7. Не забувайте чистити язик

Більша частина бактерій залишається все ж не між зубами, а на поверхні язика, тож після чистки зубів пройдіться спеціальною поверхнею зубної щітки й по ньому. Не маєте відповідної зубної щітки? Не біда, можна скористатися і ворсом тієї, якою чистите зуби. Головне – робіть це обережно!

8. Відвідуйте стоматолога

Навіть якщо у вас не болить жоден зуб, не кровоточать ясна і колір емалі вас влаштовуйте. Двічі на рік сходіть до стоматолога. Лікар краще зможе побачити, чи ніде не почався карієс, і чи не треба поставити пломбу.

Автор: Ірина Сонячна

Top