Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як правильно вибрати місце під палатку

Як правильно вибрати місце під палатку

Хоч би що не обіцяли продавці туристичного спорядження та їх виробники, палатку не скрізь можна поставити. Хоча ні, можна, але чи користуватиметесь ви нею, коли вона посунеться, прорветься чи згорить? Щоб уникнути таких казусів, потрібно запам’ятати певні правила встановлення палатки.

Якщо полюбляєте висипатись, то слідкуйте за тим, на що ви ставите свою палатку. Бо каміння, гілки та коріння дерев перетворять ваше місце для відпочинку на суцільне пекло. Щодо перших, то їх потрібно викорчувати і зберегти для ватри, а от з корінням трішки важче. В хід піде все, що потрапить під руку: ті ж самі гілки, опале листя, м’які речі. Ними заповніть прогалини між коріннями і спати буде набагато зручніше. А взагалі, старайтесь уникати таких місць для встановлення палатки.

Якщо доля занесла вас у гори і наказала ставити намет, то готуйтеся, адже обрати підходяще місце для палатки дуже важко. В горах навіть на перший погляд рівні ділянки мають нахил. Тож обов’язково лягайте головою вверх, а ногами донизу. Адже в разі протилежного, кров почне перетікати до голови, що призведе до головного болю та опухлого обличчя.

Ще одна постійна дилема – вогонь. Дуже часто люди страждають від загоряння намету. В кращому випадку залишаються тільки наляканими, а в гіршому – отримують тяжкі ушкодження. Щоб попередити пожежі, ставте намет за 3 метри від вогню. Якщо дозволяє площа намагайтесь розташувати вогнище за вітром, щоб дим був направлений від вас, а не в палатку. Адже через задимлення намету можна вранці ще й сильний головний біль отримати.

Важливий нюанс – встановлювати палатку потрібно подалі від води, адже сирість і прохолода ввечері не піде вам на користь. Також намагайтесь уникати сусідства із стежкою. Коли стемніє кожен може наткнутися на ваші розтяжки чи кілочки та завалить палатку, а так не приємно вночі вставати з теплого намету і спальника та підтягувати тент.

Остання порада – лягати ногами до виходу. Так, ви убезпечите себе від казусів, які можуть виникнути вночі, коли хтось із наметової компанії захоче вийти за покликом природи. І коли бідолаха буде повертатись, то він однозначно наступить комусь на голову, а якщо лягти ногами до виходу, то голова залишиться цілою і неушкодженою. Та й місця ноги менше займають, то й ризик наступу на вас в рази зменшується. А кому хочеться прокидатись вночі?

Тож не бійтесь труднощів та вперед за яскравими враженнями!

Підготувала Гордієнко Тетяна

УВАГА! Використання матеріалів з сайту без згоди редактора і активного посилання на статтю карається законом.

Top