Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як правильно вибрати сноуборд

Як правильно вибрати сноуборд

Енергійні й активні особи цінують зимовий період за можливість повправлятись у маневруванні у спусках на лижах, але найневгамовніші і найекстремальніші, скоріш за все, оберуть сноубординг.

І хоча це відносно новий для українців вид спорту, кількість сноубордистів щороку тільки зростає.
Так само як для лижників величезне значення має гірськолижне спорядження, так і досвідчені сноубордисти, а також початківці, велику вагу надають дошці, на якій підкорюватимуть спуски.

Отже, сьогодні ми з’ясуємо, як правильно обрати сноуборд.

На гірськолижних курортах відпочивальникам можуть запропонувати брати спорядження в прокаті, але ті, хто з кінця сезону й до початку наступного перебуває в очікуванні снігу і передчутті драйву, не відмовляться від ідеї придбати власного «дерев’яного коня», нового чи б/к.

Якщо прийнято рішення купувати сноуборд «з рук», а не в магазині спорттоварів, то перш ніж оплатити придбання, слід впевнитись, що дошка не надто «заїжджена» – неприпустимо, щоб крайчики з боків були затуплені, а от зовнішня поверхня має бути достатньо ковзкою.

За якими ще критеріями слід вибирати сноуборд? У магазині спорттоварів покупця можуть спитати про стиль катання, щоб підібрати модель дошки, але цей критерій має велике значення для досвідчених спортсменів, а початківцям і аматорам варто засвоїти, що на дошці для фрістайлу можна проїхатись і поза трасою, а хороша і вдало підібрана фрірайдова модель не підведе власника у сноуборд-парку.

Є ще розподіл дошок на «рейсінг» (тверді) та Big Mountain, ось тут і знадобляться знання про вузькоспеціалізоване знаряддя для крутих спусків. Якщо рекорди і медалі зі сноубордингу поки тільки у планах, але певними напрацюваннями можна й похизуватись, варто обмежитись м’якою дошкою, визначившись із формою.

Вигляд дошки може бути симетричним (Twin Tip), з подовженим і пом’якшеним «носом» (Directional) та симетричним за формою, але з м’яким «носом» та жорстким «хвостом». Треба знати, що розмір дошки має дорівнювати довжині від ніг до підборіддя сноубордиста, а чим більше сноуборд звужується в центрі, тобто, чим більше вигинається, тим простіше буде спортсмену вписуватись в повороти.

Кардинальних відмінностей між жіночими й чоловічими моделями дошок для сноуборду немає, хіба що виробники, орієнтуючись на вагу і параметри представниць слабкої статі, випускають коротші моделі, а пам’ятаючи про смаки жіноцтва, розфарбовують їх у яскраві кольори.

Значення правильного підбору кріплень й взуття для сноубордиста важко переоцінити. Головна умова – зручність і дотримання анатомічних властивостей ступні й литкового м’яза. На додачу таке: сноуборд є одним із найтравматичніших видів спорту, тож до необхідної при спуску амуніції слід зарахувати рукавички з фіксацією суглобів і «панцер» для хребта.

Підготувала Олеся Товт

Top