Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як правильно засмагати

Як правильно засмагати

photoВсі з нетерпінням чекають закінчення зими та холодів, щоб поніжитися під сонцем. Більшість, приїжджаючи в село чи дачу, так і чинять, підставляючи спинку під палюче проміння. Оскільки засмага напряму пов’язана зі здоров’ям та красою, то засмагати треба правильно.

Спочатку розглянемо питання користі засмаги. Сонце «насичує» нас вітаміном D. Засмага приносить користь для нашої гормональної системи, зубів, кісток. Відбувається оновлення шкіри. Але вона також може шкодити здоров’ю: йде на зустріч старінню шкіри, появі зморшкам, пігментних плям та веснянок, може викликати опіки, подразнення шкіри, послаблення імунної системи. Найжахливіше: тривале перебування під сонячним промінням може викликати рак шкіри!

Тому важливо засмагати як слід. Далі деякі поради, як гарантувати собі безпеку «під сонцем»:

 •  Правильне місце. Найкраще, зрозуміло, засмагати на морі, чистому пляжі, теплому й ніжному пісочку. Але не у всіх є така можливість. Гарну засмагу можна отримати, рухаючись.  Намагайтеся ходити босоніж. Ліпше, щоб проміння падало збоку. Чудово засмагати в тіні, де промені не будуть прямо попадати на шкіру.zasmaga
 • Правильний час для безпечної засмаги – з 9 по 11 год ранку або ж після 16 год. З 12 по 15 год засмагати не рекомендується, адже в цей період сонце «найжорсткіше».
 • Не можна засмагати натщесерце або відразу після прийому їжі. Найкраще зачекати годину чи півтори.
 •  Голову й очі треба прикрити від променів сонця.
 • Якщо засмагаєте лежачи, то голову тримайте піднятою.
 • Не втамовуйте спрагу холодними напоями чи алкоголем під час засмаги.
 • Перед засмагою буде корисно, якщо з’їсти щось солоне або випити холодного чаю.
 • Краще не читати під час засмаги, засинати заборонено.
 • Не можна перед засмагою користуватися милом, лосьйонами, туалетною водою та одеколонами. Перше знежирює шкіру, руйнуючи її захисне покриття. Решта роблять шкіру чутливою до ультрафіолетових променів.
 • Не можна використовувати мінеральні жири – вазелін чи гліцерин – для захисту від сонця чи пом’якшення шкіри. Вони сприяють опікам.
 • Йдучи засмагати, краще нафарбуйте губи гігієнічною безбарвною  помадою. Нігті взагалі не треба «малювати», нехай вони «подихають свіжим повітрям».
 • Від надмірної засмаги допомагають також креми для засмаги. В інструкції вказано, як вирахувати період безпечної засмаги. Крем наноситься за 15 хвилин до виходу товстим шаром на суху шкіру.
 • Неодмінно використовуйте крем від засмаги. В його складі повинен бути вітамін Е, що зменшить «вплив» ультрафіолету на шкіру. Ліпше наносити крем на ніс, плечі й груди, розмазувати по всьому тілу. Він корисний в тому випадку, коли його правильно наносити.

Пам’ятайте: не можна захоплюватися засмагою, адже це може викликати порушення здоров’я, про які сказано вище.

Є група людей, яким заборонена засмага:

 1. Діти до 5 років;
 2. При онкологічних чи передракових захворюваннях;
 3. Вагітним;
 4. При варикозному розширенні судин;
 5. При очних захворюваннях, після операції;
 6. При туберкульозі гострої форми;
 7. При алергії, діабеті, судинно-серцевих захворюваннях, хронічно активному гепатиті.

Користуючись порадами вище, ви зможете мати гарну засмагу без шкоди для здоров’я.

Підготувала Аліна Онищук

Top