Ви тут
Головна > Світ > Як продавати ручну роботу в Інтернет: 6 порад в від Mash.ua

Як продавати ручну роботу в Інтернет: 6 порад в від Mash.ua

На допомогу майстрам, які прагнуть продавати он-лайн (в соціальних мережах або на майданчиках з продажу авторських робіт), ми наводимо список порад або «хитрощів», за допомогою яких Ви легко зможете продати ручну роботу.

Ці рекомендації базуються на особистому досвіді роботи з численними великими і дрібними майданчиками, а також досвід створення власного майданчика був дуже доречним:)
Перше і основне – фото роботи.
Чим краще будуть Ваші фотографії і чим більше ракурсів Ви можете показати для роботи – тим краще. Відповідно, перевагу отримають ті сайти, на яких можна завантажити декілька фотографій до одного виробу. Крім того, можливість завантажити фотографію зі збереженням вихідної якості – теж вагомий бонус, так як покупець отримає в цьому випадку можливість розглянути дрібні деталі і текстури, а значить – зробити висновок про якість Вашої роботи.
Не думайте, що красиві фотографії можуть робити тільки майстри з дорогою технікою та спеціальним освітленням – за допомогою простої мильниці також можливо добитися відмінних результатів! Зверніть особливу увагу на фон: романтичне оточення додасть ще більше шарму Вашій роботі (спробуйте знімати на ажурній серветці або додайте до кадру живі квіти), а фото на моделі дозволить людині «зробити примірку» і зрозуміти пропорції роботи.
Вкрай уважно поставтеся до фотографій одягу / аксесуарів – чим привабливіша модель, яку Ви залучите для зйомок, тим більш імовірною буде покупка, так як кожен покупець підсвідомо асоціює себе з моделлю.
Зазначення повного і достовірного опису – це пункт номер два в наших порадах.
Враховуйте, що неможливість торкнутися і приміряти речі перед придбанням – значна проблема для багатьох покупців. Щоб допомогти людині прийняти вірне рішення (тобто, рішення купити Вашу роботу J), дайте максимум доступної інформації про розміри, текстури, матеріали, використані при виготовленні. Для цього може бути корисним на фото об’єкт стандартної величини (наприклад, монета), щоб покупець міг співвіднести розміри цього універсального об’єкта і виробу.
Щоб дозволити покупцю «відчути» натхнення та ентузіазм, вкладені в роботу, спробуйте емоційно забарвити опис: відомо, що люди діляться на аудіалів, візуалів і кінестетиків за найзручнішим для них способом сприйняття інформації. Можна додати «бонус» для кожного типу: наприклад, в описі шарфа можна відзначити, що цей подарунок ручної роботи буде хорошим доповненням для весняного вечора, заповненого звуками грози і запахом гарячої свіжої кави після плідного робочого дня. Фантазуйте, адже саме це виходить у Вас краще за все!
Обов’язково потрібно дати людині причину купити саме цю роботу і саме у Вас, вказавши особливості та переваги виробу. Так, шерсть відмінної якості, яку Вам вдалося купити під час відпустки у Франції, або ретро гудзики 1944 року, використані в обробці, зможуть стати головним мотивом до покупки, і це зрозуміло – такі речі роблять роботу неповторною і такою, що запам’ятовується. Наприклад, одна з майстринь на Mash.ua розповіла в описі до свого намиста цікаву історію створення роботи з медичних піпеток.
Пам’ятайте – відвідувач Вашого магазину чи групи в соц мережі стане покупцем тільки за умови, що Ви зможете переконати його у своїй надійності. Обов’язково вкажіть умови оплати та доставки, принципи повернення та обміну (якщо таке практикуєте). Більшість порталів (в тому числі і наш – mash.ua) допомагають майстру показати свою надійність за допомогою системи відгуків – чим довша історія Ваших успіхів у продажах, тим більше довіри Вам нададуть покупці.
Збільшити середній чек можна також вказуючи в описі посилання на інші свої роботи, які підійдуть в комплект – так Ви зможете запропонувати людині максимум з того, що їй може сподобатися.
Останньою нашою порадою буде наступна: відкривайте магазини та розміщуйте свої вироби на всіх майданчиках, які знаходите (особливо безкоштовних), – так про Вас дізнаються більше людей і Ваші вироби знайдуть покупців, які зможуть оцінити Вашу творчість. Успіхів Вам!

Top