Ви тут
Головна > Світ > Як розмножуються змії

Як розмножуються змії

Одного разу Енциклопедія Корисного вже розповідала дещо цікаве про змій. Так, ви вже могли дізнатися, що у В’єтнамі пітони є досить популярними хатніми улюбленцями. Цих величних змій навіть розводять у промислових цілях на спеціальних фермах. Сьогодні ми розповімо, як розмножуються змії.

Практично всі змії розмножуються статевим шляхом за участю самки і самця. Але окремі види змій здатні до партеногенезу, тобто розмноження у них відбувається не статевим шляхом, а з незапліднених яйцеклітин без участі самця.

Цікаво, що серед змій існують й справжні гермафродити, тобто особини, які є одночасно і самкою, і самцем. Такий винятковий випадок був зафіксований на невеликому острові Каімада-Гранде, що в Південній Америці. Там були виявлені змії, що отримали назву острівної ботропс, серед яких, крім звичайних самок і самців, зустрічаються двостатеві особини, які становлять більшість популяції.


У змій є парні геніталії. У самців вони мають назву геміпеніс, а у самки − клоака. Під час акту змії переплітаються хвостами. Більшість змій виводить потомство, відкладаючи яйця. Але частина цих плазунів народжують вже повноцінних особин, тобто є живородящими.

При короткому інкубаційному періоді дитинчата змії можуть вилупитися з яєць ще в утробі матері. Змії, що розмножуються таким чином називаються Яйцеживородні. Таким способом розмножуються, наприклад, всі удави і деякі види гадюк. Але є види, у самок яких утворюється проста плацента, через яку до дитинчати надходять кисень і поживні речовини. До них відносяться: звичайна гадюка й багато видів морських змій. У цих видів процес виношування відбувається в точності як у ссавців.