Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як розвинути пам’ять

Як розвинути пам’ять

Пам’ять – це властивість мозку, без якої важко уявити собі життя людини. Всі ми народжуємося зі здатністю запам’ятовувати різні події. Але зустрічаються люди з феноменальною пам’яттю, які можуть запам’ятовувати і відтворювати величезну кількість інформації. У рідкісних випадках це природний дар, а зазвичай – результат певного тренування і цілеспрямованого розвитку пам’яті.

Переваги хорошої пам’яті очевидні, і чим більше часу ви будете приділяти її тренуванню, тим більше дивідендів отримаєте в майбутньому. Для ефективного розвитку пам’яті слід дотримуватись певних настанов.

Доведено, що правильне харчування досить сильно впливає на зміцнення та розвиток пам’яті. Їжте продукти, які містять вітаміни групи В (В1, В2, В3, В5, В6, В9, В12). Вони краще, аніж будь-які інші, впливають на властивості вашої пам’яті. Також рекомендується вживати вівсянку, гречку, пшоно, бобові культури, горіхи, м’ясо птиці та молочні продукти.

Їжте як мінімум два рази на тиждень жирну рибу, адже риб’ячий жир містить Омега-3, компонент, який позитивно впливає на роботу всього головного мозку. Найголовніше – збалансувати своє харчування і пам’ятати, що деякі вітаміни не люблять теплової обробки. Тому капусту, горох, моркву та гарбузові слід вживати сирими.


Дуже корисно для тренування пам’яті приділяти більше часу читанню різноманітної літератури. Намагайтеся охопити широкий спектр областей знань, вивчайте іноземні мови.

Роботу пам’яті дуже добре стимулюють розвиваючі ігри (наприклад, шашки та шахи) та розгадування кросвордів. Фізичні навантаження сприяють покращенню кровообігу головного мозку і сприяють його активності. Тому зарядка, різноманітні вправи, заняття різними видами спорту збережуть вашу пам’ять на довгі роки.

Для здорового і активного функціонування мозку рекомендується більше часу проводити на свіжому повітрі – це насичує кров киснем. Варто відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння і алкоголь – вони дуже згубно впливають на властивості пам’яті.

То ж досягти успіхів у розвитку пам’яті не так вже й важко, все що потрібно – це бажання отримувати нові знання, в чому вам завжди допомагатиме Енциклопедія Корисного.

Top