Ви тут
Головна > Світ > Розвиваємо силу волі!

Розвиваємо силу волі!

syla-voliПогодьтеся, нам дуже часто не вистачає сили волі. Іноді ми кидаємо розпочате на половині шляху, а іноді ми порушуємо свої принципи. Так, сила волі в таких ситуаціях конче потрібна. А іще існує безліч інших, трішки менших за важливістю справ.

Так, все розпочинаємо робити з понеділка, порушуємо режим та обіцянки щодо правильного харчування, порушуємо дієту, що призводить до невиконання наших планів щодо міцного здоров’я та красивого тіла. І таких прикладів доволі багато. Тож, розвивати та тренувати силу волі неодмінно вміти правильно, чому ми вас і навчимо.

Починаємо з малого!

Перший крок до міцної сили волі потрібно розпочати з малих справ. Це й ті, що ми відкладаємо на понеділок, і ті, що порушуємо свій режим. Спочатку просто розберіться, що для вас важливо і що ви саме хочете зробити. Бо дуже часто ми хочемо мати свій розпорядок дня, а для цього нічого не робимо, навіть не запишемо головні пункти на папері.

Тож, по-перше, запишіть свої цілі, продумайте всі шляхи, якими можна дійти до неї, і головне, не забудьте записати певні заохочення та покарання. Перші будуть стимулювати силу волі, а другі − унеможливлюватимуть порушення записаного.

[do action=”gear”]Перший крок до міцної сили волі потрібно розпочати з малих справ[/do]

Ще один важливий нюанс при виконанні першого кроку − послідовність. Дійте згідно вашого плану, не перескакуйте і не запізнюйтесь. Все це дуже дисциплінує і тренує силу волі. Адже, коли ви справитесь із простішими випробовуваннями, то більш глобальніші стануть трішки легшими!

Терпіння. Тільки терпіння!

Другий крок − терпіння, і ще раз терпіння. Запасіться ним на тривалий час. Адже, ніщо не робиться швидко та миттєво. Для кожної справи потрібен час, який може трішки зачепити нашу силу волі, і тоді ми здамося.syla-voli_

Ось чому важливе терпіння. Воно не дозволяє проблемам та складнощам подолати нашу силу волі. І запам’ятайте, що перед світанком завжди сонце заходить за обрій. Тож, не переплутайте останню перепону перед довгоочікуваним успіхом та фіаско. Іноді один невірний вибір, і всі ваші зусилля будуть марними.

Відмовляйте собі у приємностях

Третій і заключний крок розвитку сили волі − вміння відмовляти собі в чомусь. Дивно, але саме відмова від улюбленого тренує нашу силу волі. Майже кожен пригадає сцену, коли хлопчик, тренуючи її, сидів за столом перед своєю улюбленою цукеркою. Так повинно бути під час кожного тренування.

Навчіться відмовляти і обмежувати себе в тому, що найбільше любите. І якщо ви подолаєте в собі те бажання спокуситися на заборонене, ви − переможець! І досягти успіху у розвитку своєї сили волі буде значно легше. Також, дуже важливо навчитись себе обмежувати у разі порушення правил та плану.

Як перевіряють силу волі у дітей?

Такий тест проводять з дітьми психологи по всьому світові. Дитині дають солодке і наказують просидіти перед цукеркою чи тістечком 15 хвилин одному в кімнаті, з умовою якщо малюк не з’їсть смаколик, то через виділений час отримає таку ж саму порцію солодкого. Якщо дитина пройшла тест успішно, то її чекає успішне майбутнє, а якщо ні, то картина життя буде дуже сумною.

Звісно, ми самі виховуємо себе, і ніхто цього не зробить за нас. Але, якщо для вас це дійсно важко, то можна звернутись за допомогою до спеціалістів-психологів, які обов’язково вам допоможуть у розвитку сили волі.

Top