Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як швидко навчитись плавати

Як швидко навчитись плавати

baby-swimЛіто − час відпочинку та розваг. А коли ж як не влітку поїхати на море, на річку чи на озеро, щоб  відпочити від міста та розслабитись. Як приємно  наповнювати сонцем своє тіло, а потім швиденько зануритись в тепленьку водичку та пливти, насолоджуючись прохолодою! Але не всім так комфортно на воді, адже не всі вміють плавати.

Що ж робити, якщо не вмієш плавати? Вочевидь, навчитися. Адже це дуже корисно: плавання укріплює дихальну та серцево-судинну системи, пришвидшує обмін та кровообіг, і звісно ж підтримує фізичну форму.

А навчитись цьому дуже необхідному заняттю ніколи не пізно. Навіть у віці за 50 це можна зробити. Звісно темпи навчання будуть дещо повільніші, адже доросла людина має вже певні страхи та комплекси і фізичні дані вже не такі, як у дітей. Щоб уникнути пізнього навчання, потрібно вчитись плавати ще змалку. Так, діти не мають страху води і плавання зміцнює їхнє здоров’я та розвиває координацію рухів. А чи можна швидко навчитися плавати?

1. Дихай, дихай!

Розпочинати плавати потрібно з малого та дуже серйозно відноситись до цього. Перший крок − правильне дихання. Саме дихання є основною складовою плавання. Щоб навчитись правильно дихати, потрібно потренуватись від водою пускати бульбашки повітря носом, яке ви попередньо набираєте ротом на воді. Бажано, щоб пауз не було між зануреннями, просто вдихаєте повітря, занурюєтесь і пускаєте бульбашки носом, виниряєте і набираєте повітря, знову занурюєтесь…swimsuit-swim-faster-1

2. Уяви себе … зірочкою!

Другий крок − горизонтальне положення (так звана “зірочка”). Ця вправа навчить вас тримати своє тіло на воді та навчить балансувати. Для цього потрібно на невеликій глибині опустити своє тіло у воду зануривши голову і розставивши руки та ноги в сторони. Так триматись до закінчення повітря в легенях. Знову повторювати після вдиху нового повітря.

3. Вправа “Поплавок”

Третій крок − відчуття води (“Поплавок”). Ця вправа навчить вас відчувати воду всім тілом. Для цього станьте рівно та зробіть великий вдих і затримайте повітря, потім присядьте під воду та охопіть міцно руками свої коліна. Найголовніше при виконанні даної вправи − нахилена голова. Поки ви тримаєте її притиснутою до грудей, ви знаходитесь біля поверхні води − не спливаєте повністю.

4. Плаваємо біля поверхні води

Четвертий крок − поверхневе плавання. Щоб плавати, потрібно спочатку навчитись ковзати під водою. Це робиться таким чином: затримати повітря, присісти під водою, відштовхнутися від дна та пливти під водою. Але не занурюйтесь дуже глибоко, пливіть під поверхнею, щоб голова була зануреною.

5. Тренуємо ноги

П’ятий крок − тренування ніг. Для плавання важливі і ноги. Щоб навчитись ними керувати під водою, зробіть таку вправу. Попросіть когось вас потримати за руки, чи обіпріться за край басейну, кладки, пірсу і рухайте швидко ногами вверх-вниз натягуючи носочок.

6. Плавання з м’ячиком

Шостий крок − м’ячик. Коли ви вже навчитесь рухати ногами, візьміть м’ячик чи спеціальну дошку та, зануривши голову під воду,витягнувши руки вперед пливіть рухаючи тільки ногами.

7. Ручна робота

Сьомий крок − найголовніший. Тепер працюємо руками, описуючи коло, не згинаючи їх. Це можна робити як на березі, так і на воді, опираючись на дошку, м’ячик і т.д.

Після всіх цих кроків ви вже готові самостійно починати плавати. Головне переборіть страх води і вперед до мети − гарного відпочину на воді.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top