Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як швидко подолати хронічну втому

Як швидко подолати хронічну втому

happy-woman-eating-salad-600Часто людина не помічає того, що її сили ось-ось закінчаться. Зараз, коли працювати повинен кожен, щоб мати змогу «вижити», багато хто «губиться» в роботі, забуваючи про елементарний відпочинок. Людина кожного дня втомлюється і не звертає на це уваги. Стреси, з якими стикається, «займають» мозок так, що він просто не може далі нормально функціонувати.

Психотерапевти вважають, що стреси поділяються на три типи: 1. Коли вам чи вашим близьким загрожує смертельна небезпека (бувають вкрай рідко); 2. Коли ви відчуваєте, що живете не так, як хотілося; 3. Коли ви не можете жити так, як раніше.

Причиною хронічної втоми найчастіше є стрес. В сучасному житті ми отримуємо стрес від перенасичення інформацією, темпу нашого життя. Нині багато джерел інформації, якими ми користуємося і вважаємо корисними – книги, Інтернет, журнали, газети, телебачення. Від великої кількості інформації наш мозок втомлюється. Негаразди здаються вже проблемами світового масштабу. Людина стає дратівливою, нервовою, починає непродуктивно працювати.

Не забуваємо про відпустку

Щоб  побороти хронічну втому, спочатку візьміть відпустку. Головне – не робити того, що призводить до втоми та роздратовує. Тиждень чи два можна полінуватися, не думати про те, що у вас «завал» на роботі, взагалі менше інтелектуальних навантажень. Забудьте про роботу. Коли ви добре відпочинете, згаяне швидко «відпрацюється», ваша робота стане більш продуктивною.Sleeping business girl

Важливою є ходьба. По декілька годин на день прогулюйтесь по парку, лісу, дихайте свіжим повітрям.

Медитація як спосіб подолання хронічної втоми

Також можна освоїти техніки релаксації, медитації, аутотренінги. Звичайно, виконуйте фізичні вправи, що зорієнтовані на правильне дихання.

Харчуємося корисно

Не забувайте про вітаміни та корисні речовини. При хронічній втомі вживайте більше вітаміну В та спробуйте добавки, в яких міститься Магній.

Можна спробувати різні трави та натуральні продукти. Гарно підійде женьшень та родіола рожева.

В день потрібно випивати достатню кількість води. Це – суто індивідуальна справа, що залежить від віку, діяльності, навантажень.

Не боріться із втомою за допомогою алкоголю

Багато хто вважає, що після тяжкого робочого дня зняти втому допоможе келих вина або іншого напою, що містить алкоголь. Проте це не так. Звичайно, спочатку ви відчуваєте, як втома відходить, але потім це погано впливає на сон та відпочинок. Навіть коли спати 7-8 рекомендованих годин.

Можна також вживати невеликими кількостями темний шоколад. Потрібно отримувати достатню кількість денного світла.

В будь-якому разі пам’ятайте, що наш організм пізніше нам «віддячить» за втому та перенавантаження якою-небудь хворобою. Як відомою, краще її попередити, ніж лікувати. Тому піклуйтеся про себе і будьте здоровими!

Підготувала Аліна Онищук

Top