Ви тут
Головна > Світ > Як стати депутатом

Як стати депутатом

uspihНедарма депутатів усіх рівнів в Україні називають народними обранцями, адже для того, щоб стати депутатом чи то органу місцевого самоврядування, чи то Верховної Ради України, необхідно, аби у день волевиявлення людину підтримала достатня кількість голосів. Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ви знайдете вичерпну відповідь на питання “Як стати депутатом?”

Зрозуміло, що незнайомій і не володіючий певними людськими і лідерськими якостями особі люди свою довіру не висловлять, адже у будь-якому органі влади депутат має представляти інтереси громади, яка його обирала. Тож бажаючому стати депутатом, слід підтримувати нерозривний зв’язок із суспільством, розуміти його турботи і потреби, і головне, активно сприяти у вирішенні проблем осередку.

Якщо особа, що прагне бути депутатом, належить до певної політичної сили, портрет потенційного обранця доповнює її імідж, адже кандидат у депутати він має слідувати програмним постулатам тієї чи іншої партії. Втім, депутатом місцевої ради може стати людина, який територіальна громада довіряє й без членства у партійній організації.

Якщо людина на момент дати проведення голосування до сільської, селищної, міської, районної та обласної ради досягла 18-тиріччя, вона може бути обрана депутатом, але до цього їй ще необхідно мати виборчі права і постійно проживати чи працювати на території ради, до якої обирається.happy-business-man

Серед інших вимог до бажаючих потрапити у лави місцевих депутатів − дієздатність, відсутність посади, яка б заважала представляти і захищати інтереси громади, відсутність непогашеної судимості тощо. Щодо народних обранців у Верховну Раду, то на момент виборів претенденту-громадянину України, який володіє виборчим правом, має виповнитись 21 рік. Непогашена і не знята законно судимість за умисний злочин, як і у випадку обрання депутата до місцевих рад, завадить отримати мандат парламентарія.

Ще одна умова для претендента на крісло у Верховній Раді − особа має постійно проживати на території України протягом останніх п’яти років перед датою виборів. Як вже наголошувалось, отримати розраховувати на підтримку виборців може далеко не кожна людина, адже депутат уособлює роль провідника та захисника інтересів осередку суспільства, що його обирало. То ж, окрім освіти, професійних якостей, спеціальних знань і рівня загальної обізнаності, вивчаючи портрет кандидата, виборці надають неабияку увагу особистим якостям потенційного обранця.

Низка соціологічних опитувань свідчить, що більшість пересічних громадян хоче бачити в місцевій чи Верховній Раді чесну людину середнього віку (35-40 років), сміливу й безкомпромісну у відстоюванні позицій своєї громади. Відповідальність і прозорі методи в роботі, працездатність, освіченість, реформаторські здібності, а ще справедливість та безкорисність − це ще далеко не повний набір якостей, який знадобиться особам, що мріють про депутатське крісло.

Отож, перш ніж подавати свою кандидатуру на виборах, людина, яка претендує на звання депутата, має впевнитись у тому, що зможе виправдати очікування і довіру людей, а приступаючи до виголошення передвиборчих обіцянок, варто закарбувати, що ревність у роботі і відданість інтересам громади доводиться не словом, а ділом.

Підготувала Олеся Товт

Top