Ви тут
Головна > Світ > Як стати діджеєм

Як стати діджеєм

didjeyДі-джей на радіо, ді-джей на вечірці в клубі − людина, якій надана певна влада над настроєм слухача фм-частот/відвідувача клубу, не позбавлена популярності і оповита серпанком таємниці. Сьогодні ми з’ясуємо, що потрібно для того, що стати діджеєм.

DJ може розважити музикорядом, а хороший діджей поділиться і запалить своєю пристрастю до музики. Для того, щоб опанувати ази диск-жокейства, варто мати за плечима бодай базову музичну освіту. Певна річ, господар вечірок партитуру не гратиме, але задля розвитку слуху й відчуття ритму не завадить.

Щодо курсів діджеїв і усілякого типу шкіл, то ці заклади дадуть базу, але не навчать професійній інтуїції і майстерності з душею. Відео-уроки можуть відіграти роль посібника, а не букваря. Останнім часом практикуються майстер-класи від досвідчених ді-джеїв.

Якщо це курс лекцій теорія+практика і він заснований на стовпах довіри і взаємовболіваня, то це, певно, шлях до того, щоб на клубній афіші красувалось нове ім’я представника діджейського бомонду. Та й до того, як звернутися за порадами до потенційних колег, варто підготувати себе до кропіткої праці і, не без того ж, витратитися на базове обладнання.dj

Втім, через останній пункт не слід перейматись, бо старанність буде винагороджено купою запрошень від клубів і щедрими гонорарами. Отож, на шляху до професії діджея найпрактичніше буде придбати дві вертушки, навушники і мінімум двоканальний мікшер. Потужні колонки, монітор і решта будуть доречні пізніше. Теж непогано буде озброїтись Serato Scratch і Traktor, які відтворюватимуть чи не усі музфайли.

Кожен програмний додаток помножить можливості ді-джея початківця, оскільки завдяки накопиченню збільшуватиметься й арсенал майстра (ефекти, більше музики й семплів, міксування в режими онлайн, відео+караоке тощо). Втім, досвідчені діджеї радять не скуповувати одразу обладнання, вказуючи, що техніка б/к нормальної якості теж підійде, тільки б умови роботи на ній були задовільні.

Студія − королівство ді-джея, де він може поуправлятись, підготувати пару-трійку треків для перерви у сеті, поекспериментувати, закумулювати натхнення. Що цікаво − домашнє обладнання бажано укладати ідентично клубному. Мікшування бітів, інтро в аутро, скречінг і гра із жанрами − чимало годин практики і пробних, можливо, не завжди успішних виступів пройде, перш ніж музиканта-початківця запрошуватимуть до популярних клубів, але визначення свого власного стилю має стати наріжним каменем для аматора, що вирішив стати професійним ді-джеєм.

Іще на старті ді-джеінгу варто закарбувати у свідомості, що успішний діджей не просто любить музику, а м’яко й ненав’язливо привчає людей любити свою творчість, інтригуючи і піддаючись смаку публіки, щоразу своєю грою доводячи її до екстазу.

Підготувала Олеся Товт

Top