Ви тут
Головна > Світ > Як стати дієтологом

Як стати дієтологом

fruitsalad3Мода на здоровий спосіб життя змушує людей звертати увагу не тільки на важливість відмови від шкідливих звичок і заняття спортом, а й на складові харчування в цілому. Підбір раціону залежно від ритму життя, конституції тіла, резусу крові тощо… Яких тільки порад не шукає людина, яка страждає від надмірної ваги або ж просто хоче зберегти форму. Чи не в кожної зірки кіно, естради, телебачення є власний дієтолог, який розробляє індивідуальну програму харчування із індивідуальних розрахунків.

Наряду із селебрітіс й пересічні громадяни звертаються по допомогу до спеціалістів із харчування, благо, останніх у наш час не бракує адже, як виявляється, стати популярним дієтологом не так вже й складно − було б бажання. Ці спеціалісти працюють як в муніципальній сфері (лікарні, поліклініки) так і в приватному підприємництві. Порозуміло, що задля регулювання режиму харчування й ті й інші спеціалісти мають володіти фаховими знаннями.

До державної сфери на роботу потрапляють випускники профільних вузів, а кабінети приватних клінік та консультацій можуть взяти й людину, яка завершила курси з дієтології, але доповнила свої знання відвідуванням спецсемінарів, тренінгів, підготовчих курсів, тобто належно саморозвивається. Тож кар’єра дієтолога може стартувати не тільки з стін альма-матер, але чи в праві кожен, хто займається дієтологією називати себе справжнім дієтологом?dietolog

На це питання можуть дати відповідь хіба що пацієнти (клієнти), які після консультацій залишились задоволеними результатом. Втім, не слід відкидати й того, що для того, щоб називати себе справжнім дієтологом, замало дати кілька порад і забути про людину назавжди. Теж хибно вважати, що задля того, щоб стати дієтологом, достатньо мати в арсеналі кілька дієвих розписів раціону харчування задля позбавлення людини зайвої ваги, адже по пораду може звернутись людина, що навпаки, прагне наростити м’язовий каркас, збалансувати свій стіл, нормалізувати обмін речовин тощо.

Декого цікавить калорійність страви і вплив надлишків жирів на роботу серцево-судинної системи. Є люди, які хотіли б з’ясувати в дієтолога, які страви їм протипоказані взагалі з огляду на анамнез. Відповіді на усі ці питання потребують величезного багажу знань, то ж ті, хто думає, що достатньо винайняти приміщення під офіс, встановити ПК із відповідним програмним забезпеченням, оплатити гучну рекламу, мають знати, що шарлатанство й дієтологія − речі несумісні. Часом буває, що не тільки пацієнти шукають висококваліфікованого фахівця, а й дієтолог, особливо початківець, шукає клієнтів, напрацьовуючи свою базу.

Безкоштовні онлайн-консультації на численних форумах допоможуть привабити людей з мережі безпосередньо до кабінету, соцмережі теж можуть стати майданчиком для диспутів і перших заяв про себе, як про дієтолога. Фахова освіта − у виші, на курсах і тренінгах, а краще й те й інше плюс прагнення досягти кар’єрних висот, що не відкидає й бажання допомогти пацієнтам − ці складові покладені в основу успіху дієтолога, реалізації його як високоспеціаліста. Ну а кращою винагородою й рекламою для фахівця, як відомо, є вдячність пацієнта, якому вдалось допомогти, і його рекомендації решті людей.

Підготувала Олеся Товт

Top