Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як стати репетитором

Як стати репетитором

repetytorПедагогічний хист і любов до предмету викладання, інтерес до спілкування і запас терпіння для поетапного пояснення − мабуть, це основні риси характеру, які має мати людина, що вирішила за матеріальну винагороду допомагати іншим людям здобувати знання. Але як же стати репетитором?

Визначтеся, що викладатимете

Однак для того, щоб стати хорошим репетитором, однієї любові до людей (а найчастіше це діти) і предмету навіть за наявності величезного терпіння може бути недостатньо, оскільки репетитор несе відповідальність за ті знання, якими він забезпечує своїх підопічних-клієнтів, а його професіоналізм вимірюється вдячними відгуками, успішністю у школі і відсотковою кількістю вступів до вишів учнів.

Для того, щоб здобути звання майстра репетиторства, можуть знадобитися роки роботи з учнями та самоудосконалення, а починати освоювати цей вид діяльності можна з простих кроків. Перш за все, слід визначитись із предметом викладання. Найбільш затребуваними на ринку праці репетиторів є іноземні мови, але й математика дається школярам нелегко, тож, додатково займаючись за цими предметами, буде неважко напрацювати клієнтську базу.repetytor_

Складіть власний план зайнятості

Важливо не переоцінити власні зусилля і заздалегідь визначитись, скільки часу на тиждень буде віддано репетиторству, тобто, укласти приблизний план зайнятості. Велику роль в успішному репетиторстві відіграє і вік учнів, адже до молодшого школяра і школяра середньої ланки, а тим більше випускника, застосовуються різні педагогічні прийоми.

Враховуйте вік учнів

І, до слова, чим меншим є вік учня, тим більше ігрових елементів має бути у програмі занять, а навчальні посібники із великими яскравими картинками та тематичними творчими завданнями мають викликати в дитини цікавість.

Іще до початку занять із дитиною/підлітком належить визначитися, де саме проходитиме процес засвоєння знань: вдома в учня, на території репетитора, адже від цього може залежати оплата праці. До слова, такса за годину занять залежить як від предмету викладання, так і від типу занять. Індивідуальний підхід до клієнта, звісно, оцінюється дорожче, аніж заняття із кількома дітьми/дорослими одночасно, але вагомою складовою оплати послуг репетитора є його популярність і авторитет, тобто, підвищена затребуваність у клієнтському колі.

Вдосконалюйтеся

Сам вчитель, навчаючи інших людей, має не забувати про підвищення рівня своєї кваліфікації, випробовувати різні методики і постійно включати у заняття з учнями досвід інших успішних колег та рекомендації тренерів.

І наостанок − приступаючи до занять з іншими людьми, слід визначитись, ким бути для учнів − наставником, другом чи вчителем, який вимагатиме виконання поставлених завдань. Гармонійне поєднання усіх складових є найвдалішим, адже успішний навчальний процес, особливо індивідуальний, окрім передачі фахових знань і вмінь, потребує довіри і невимушеного спілкування між репетитором та учнем. Не зайвим буде ввести індивідуальну систему оцінювання для заохочення учня, а критика від репетитора має перемежовуватись із похвалою за успіхи.

Підготувала Олеся Товт

Top