Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як стати цікавим співрозмовником?

Як стати цікавим співрозмовником?

publichnyi-vystupЧи доводилось вам на різного роду зібраннях помічати, що довкола однієї особи може зібратись група людей, що уважно вслухається у кожне слово з її вуст, а інтерес до предмету розмови може не вщухати кілька годин поспіль? Чи володіє людина, що за допомогою тільки слова утримує приціл уваги на собі, яким-небудь секретом? Чому декому вдається бути цікавим співрозмовником, а решті у той же час доводиться залишатись в тіні «оратора»?

Однозначної відповіді на ці питання немає. Зрозуміло, що перш ніж братись втамовувати допитливість інших, треба й собі накопичити запас оригінальних відомостей. Навіть, якщо у школі дитина була відмінником і засвоїла усю програму навчання, база знань, закладена у шкільні роки, може виявитись недостатньою. Прогрес не стоїть на місці, а у світі щодня відбуваються якісь події, певні зміни, то ж загальна обізнаність про сьогодення необхідна для того, аби людину вважали цікавим співрозмовником.

Можна взяти за правило вивчення якої-небудь поки що незнайомої теми щотижня. Гнучкість інтелекту тренується читанням книжок, переглядом цікавих кінофільмів, відвідуванням різноманітних заходів. До того ж, освоюючи літературні опуси, людина поповнює свій словниковий запас і розвиває красномовство.

Ораторські здібності знадобляться для вибудовування своєї бесіди у такий спосіб, аби вона знайшла відгук у широкої аудиторії. Навчитись розповідати цікаво про звичайне може кожен, адже ту чи іншу інформацію можна подавати по-різному. Перш ніж відкривати рота перед публікою, варто навчитись виражати свої думки письмово, радять соціальні тренери, пропонуючи в якості вправ ведення особистого щоденника.images

Виклавши на папері яку-небудь інформацію, слід повернутись до неї через певну кількість часу і проаналізувати, наскільки написаний текст є чітким та зрозумілим. Після того як людина опанує вміння висловлювати свої думки у письмовому вигляді, можна приступати до словесної практики. Важливий штрих: навіть якщо предмет розповіді надзвичайно цікавий і актуальний, не чітка дикція, млява артикуляція і неприємний тембр голосу можуть зіпсувати враження від бесіди.

Оточуючим швидко набридне слухати співрозмовника, який запинається, заговорюється, «з’їдає» закінчення, говорячи надто швидко або навпаки, розтягуючи фрази. Окрім консультацій професійного логопеда, покращити якість мовлення можуть звичайні скоромовки і низка вправ, спрямованих на випрацьовування правильності вимови і формування голосних й приголосних звуків.

Також за допомогою тренувань можна навчитись правильно дихати під час промови і розставляти стилістичні акценти. У роботі над собою стануть аудіо- та відеозаписи відомих ораторів. Невеличка хитрість: вправлятись у втриманні уваги публіки можна як перед дзеркалом, так і перед відеооб’єктивом, а записи доцільно переглядати як наодинці в якості самоаналізу так і разом з однодумцями, які підмітять недоліки та допоможуть їх виправити.

Слід зважати на те, що для того, аби розповідь запам’яталась оточуючим оригінальністю та емоційністю, сам предмет розмови має бути цікавим перш за все тому, хто про нього оповідає. І на додачу: більшість людей не проти поговорити про власну персону, тому у діалозі не зайвим буде поставити візаві кілька запитань, відповіді на які слід вислуховувати уважно. Ну а дозована кількість компліментів і один-два дотепні жарти допоможуть доповнити і посилити приємні враження від людини і укріпити її у позиції цікавого співрозмовника.

Підготувала Олеся Товт

Top