Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як стати волонтером

Як стати волонтером

108592227У 1985 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала щоріч 5 грудня відзначати Міжнародний День Добровольців, тобто, День Волонтерів. Слід визнати, що в середині 80-тих про людей доброї волі ми знали не надто багато, бо навіть у часи «відлиги» радянські громадяни отримували інформацію з-заходу нерегулярно, а в СРСР, начебто, не було нужденних.

Та вже зараз без допомоги численних волонтерських організацій, закордонних чи вітчизняних, певні спільноти чи особи відчували б себе набагато гірше. Заради справедливості вкажемо: деякі форми добровольчої діяльності були і в радянські часи (піонери, тимуровці), але ними керувала сама система, тепер же люди, які самореалізують себе через допомогу ближнім без вигоди, є більше альтруїстами, ніж обов’язковими учасниками суспільних рухів, адже волонтерська діяльність є формою благодійництва. Сьогодні ми розповімо, як стати волонтером.

Волонтером може стати будь-хто: чоловік, жінка, молодь, літні люди, працюючі чи безробітні… Головне − бажання допомогти і бодай з дрібниці почати змінювати світ на краще. Зазвичай у волонтери йдуть ті, кому вже виповнилося 13 років, хоча разові акції проводять і менші за віком школярі.Volunteer1

Говорячи про альтруїзм, слід додати, що волонтери теж мають певний зиск зі своєї діяльності, певна річ, не комерційний. Психологи навіть радять займатись благочинністю тим, хто потребує самореалізації і хоче це робити разом з однодумцями, розширити коло спілкування, набути нові вміння і удосконалити наявні навички. То й не дивно, що люди доброї волі часто об’єднуються в організації, як-то «Червоний Хрест», «Добра Воля» тощо.

Кожне утворення опікується певними напрямами: хоспісно-паліативна допомога, безоплатна правова допомога, навчання літніх людей комп’ютерній грамоті, збір коштів для недужих тощо. Головне, що їх об’єднує − шляхетна мета. Чи не в кожному місті є організації, які потребують активістів, то ж не складно підшукати саме той вид діяльності, яка буде приносити задоволення собі і користь іншим.

Втім, щоб бути корисним, зовсім не обов’язково вступати до лав якоїсь організації, волонтерського руху чи армії добровольців. Варто озирнутись довкола. Раптом доведеться побачити безпритульну тварину, яку треба прилаштувати у добрі руки, літню сусідку, якій важко ходити до магазину, дитину, що грається на самоті… Можна почати з дещиці, адже дрібних справ для людей доброї волі не буває.

Підготувала Олеся Товт

Top