Ви тут
Головна > Світ > Як сидячий спосіб життя впливає на організм

Як сидячий спосіб життя впливає на організм

sydiachyj-sposib-ghyttiaБагато людей зараз ведуть сидячий спосіб життя. На це впливає наша робота, навчання, елементарна лінь та постійний брак часу. Але на наш організм це має негативний вплив. У всьому світі приблизно 20% населення страждає від наслідків сидячого способу життя. Опісля куріння, малорухливе життя є потужним фактором ризику розвитку низки небезпечних захворювань.

Людина, яка постійно сидить та не веде рухливий спосіб життя, цим укорочує собі життя на 15 років (за підрахунками вчених). Окрім цього, можна «заробити» серйозну хворобу, що може призвести передчасної смерті або перерости в хронічну. Наприклад, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, задишка, легенева недостатність, варикозне розширення вен, проблеми з сечостатевою системою. Якщо ви багато часу проводите без руху, організм не має куди діти енергію і починаю робити жирові “запаси”. І це далеко не повний перелік.

Особливо сидячий спосіб життя негативно впливає на дітей віком з 6 до 17 років. Адже в цей період їхній організм активно росте та розвивається. При сидячому способі життя велике навантаження відводиться на хребет, що може спричинити його викривлення або сколіоз. І неважливо, наскільки зручним є робочий стіл дитини. До речі, дізнайтеся, як попередити сколіоз у дітей шкільного віку.123113387

Щоб попередити виникнення цих неприємних хвороб, звичайно, потрібно категорично відмовитися від малорухливого способу життя. Але багато хто так зробити не може, через навчання або роботу, які не передбачають активну рухливість.

Тому пропонуємо вам декілька порад для профілактики наслідків малорухливого способу життя. Робіть зарядку зранку, особливо важливо привчити до цього дитину, що багато часу проводить сидячи за уроками або за комп’ютером. Більше рухайтеся пішки. Якщо є можливість пройтися, замість їхати на машині, то обирайте її. Піднімайтеся східцями, а не ліфтом, якщо живете у багатоповерхівці. Намагайтеся більше проводити на свіжому повітрі та гуляти. Чудово підійдуть вечірні або вранішні пробіжки. Звичайно, потрібно скоротити час, що ви проводите сидячи. Працюючи  в офісі, кожну годину підіймайтеся зі свого робочого місця, щоб випити води, щось взяти чи з кимось поговорити.

Звичайно, прекрасно допомагає в таких випадках спорт, проте якщо немає часу чи можливості, то робіть прості вправи три рази на тиждень, витрачаючи всього приблизно двадцять – тридцять хвилин. Не забувайте про вправи для спини, що отримує немаленьке навантаження.

Вдома можна чергувати справи «за столом» і по дому. Так можна знизити рівень втоми, а також більше рухатися.

Головне − попіклуватися про себе заздалегідь.

Бажаю здоров’я!

Top