Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як уникнути конфліктів з батьками

Як уникнути конфліктів з батьками

batky-i-dituБудь-яка людина навіть у поважному віці залишається дитиною для своїх батьків. Ті ж, як відомо, бажають найкращого для своїх дітей. От тільки уявлення про це «краще» у представників двох поколінь можуть не співпадати, а такі розбіжності у думках, поглядах і світогляді загалом можуть призвести до виникнення конфліктів в родині. Сьогодні ми з’ясуємо, як знайти спільну мову з батьками.

Перш за все, слід усвідомити, що часто батькам важко примиритися із самою тільки думкою про те, що в їх дитини може з´явитися власний життєвий досвід, якщо ж він відмінний від звичного їм світосприйняття, це вибиває із колії і створює прецедент для непорозуміння.

Саме тому, окрім самостійних кроків, варто частіше цікавитись думкою батьків з приводу тієї чи іншої ситуації і висловлювати бажання почути від них пораду. Скористатись рекомендацією від батьків чи ні − це вже справа другорядна, однак рідні відчують, що їх судження має вагу.

Бажаючі знайти підтримку у старшого покоління мають пам´ятати про дохідливе роз´яснення батькам своєї точки зору і мотиви вчинків, адже батьки мають бути впевнені у тому, що дитина не використовує правильні, на їх думку, умовиводи не через внутрішній опір, а тому що так вважає за потрібне.

Молодшому поколінню, у свою чергу, теж рекомендують зважати на право старших не поділяти їх погляди і проявляти терпіння до позиції батька чи матері. Нерідко невдоволення батьків може бути викликане занепокоєнням про дітей, оскільки вони можуть не зUnhappy mother with teenage girlнати коло їх спілкування та інтереси. Побороти цю перешкоду, звиту з нерозуміння і переживань, допоможе взаємний інтерес до справ і готовність до компромісу з будь-якого питання.

Варто додати, що стіна незгод між старшим і підростаючим поколіннями стає міцнішою, якщо мова йде про виховання підлітка. Батькам варто пам’ятати, що тільки зрозумівши свою дитину-тінейджера, вони мають шанс бути зрозумілим своїм чадом. Дуже важливо допомогти знайти рішення, а не відчитати за невдачу.

У похилому віці вже батьки зіткаються із необхідністю бути потрібними, оскільки їм може не вистачати відчуття власної важливості, що було присутнє, коли діти були маленькими. Звичайно ж, через це не варто завдавати болю близьким, головне набратися терпіння і виявляти тактовність, а після знаходження точок дотику не забувати дякувати батьків за участь і бажання допомогти. Знайти порозуміння з батьками не так вже й складно. Варто навчитися їх розуміти і не просто слухати, а чути, а гнучкість і запас терпіння допоможуть.

Підготувала Олеся Товт

Top